Recenzja pierwszych 3 odcinków “See” [BEZ SPOILERÓW]

Jak pisaliśmy wcześniej 1 listopada Apple TV+ uruchomiło swoją platformę w innych krajach. Nowa platforma VOD udostępniła kilka mocnych tytułów i dzisiaj skupimy się na serialu „See”.

Firma z Cupertino wypuściła 3 odcinki serialu „See”, który opowiada historię po tym, jak wirus w XXI wieku zdziesiątkował ludzką populację planety i przetrwało tylko 2 miliony ludzi, którzy zostali niewidomi. Akcja rozgrywa się wiele wieków później, gdzie wzmianka o wzorku jest mitem i zarazem herezją.

Głównym bohaterem jest Baba Voss, grany przez Jasona Momoa, który jest wojownikiem o dobrych intencjach, ukrywający swoją przeszłość przed plemieniem. Baba Voss bardzo pragnął mieć swojego dziedzica z racji tego, że on nie może mieć dzieci. Poślubia Maghrę graną przez Hera Hilmar, która niedawno przybyła do plemienia Alkenny będąc w ciąży z innym mężczyzną. Ojcem dzieci jest Jerlamarel grany przez Joshua Henry, który ma dar widzenia oraz jest ścigany za głoszenie herezji.

Jerlamerla ściga Tamacti Jun grany przez Christiana Camargo, który jest poborcą podatków i łowcą czarownic (ściga osób podejrzewanych o dar wzorku). Najdziwniejsze jest to, że Królowa Kane rozmawia z Bogiem podczas orgazm i jest bardzo zdeterminowana, aby znaleźć heretyka, by zatrzymać go tylko dla siebie.

Widać, iż całość, przynajmniej pierwsze 3 odcinki są bardzo dobrze dopracowane i faktycznie jesteśmy w stanie uwierzyć, że praktycznie każdy człowiek na Ziemi jest po prostu ślepy. Bardzo fajny sposób jest pokazana ewolucja człowieka i jego rozwinięte zmysły smaku, słuchu.  Jedynie mogę się przeczepić, że nie ma żadnego wyjaśnienia co się stało z budynkami, dlaczego przetrwało tylko 2 miliony ludzi? Czemu ludzie nie korzystają ze smartfonów, czy z alfabetu Braila… Można by było wymieniać i wymieniać.

Apokaliptyczna wizja przedstawiona w serialu o tym jak ludzie stracili wzrok jest jak najbardziej super pomysłem. Widać, że twórcy się naprawdę postarali, szczególnie z Jasonem Momoa w roli głównej, który wypada znakomicie! Jedynie do czego mogę się przeczepić jest fakt, w którym ciężko jest uwierzyć, że po wirusie ludzkość nagle zapomniała o technologi i zostali zmuszeni do mieszkania w jaskiniach czy w szałasach… Na pewno będę śledził dalsze losy bohaterów, jestem bardzo ciekaw do czego zmierza serial.

Jak na podsumowanie pierwszych 3 odcinków serialu „See” mogę dać mocną 4/6. Jest sporo niedociągnięć, jak i dużo momentów absurdu. Koniecznie napisze w komentarzu jakie jest wasze zdanie na temat nowego serialu od Apple TV+!

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x