Rozpoczęto nagrywanie filmu „Bóg Nie Umarł 5”!

Seria Bóg Nie Umarł miała swój początek w 2014 roku. Opowiada historie ludzi,  którzy mają do czynienia z różnego rodzaju prześladowaniami ze względu na swoją religię.

Filmy stworzone są na postawie książki o tym samym tytule, której autorem jest Rice Broocks.

Piąta część nosić będzie zatytułowana God’s Not Dead: Rise Up,  nie ma jeszcze polskiego tłumaczenia.

Obecnie produkcja filmu trwa w Rock Hill i Fort Mill w Południowej Karolinie. Premiera zapowiedziana była na rok 2023, jednak przez opóźnienia przesunięto ją na 2024.

Co wiemy o fabule?

Wszystko rozpoczyna się, gdy szanowany urzędnik wycofuje swoją kandydaturę do kongresu. Doświadczony, jednak zgorzkniały i przebiegły strateg kampanii przekonuje wielebnego Dave’a Hilla, aby zaczął ubiegać się o ten urząd. W rolę wielebnego wciela się David A.R. White i mogliśmy zobaczyć go w poprzednich częściach.

Polityka próbuje wyprzeć wpływ religii na porządek publiczny. Bohaterowie będą musieli stanąć przed moralnymi wyborami. Osobiście podchodzę trochę sceptycznie do upolityczniania typowo chrześcijańskiego filmu.

Za reżyserię odpowiada Harold Cronk odpowiedzialny za Bóg Nie Umarł i sequel. David A.R. White powraca nie tylko w roli wielebnego, ale będzie także producentem filmu. Ponadto ponownie ujrzymy znane twarze takie jak: Dean Cain, Isaiah Washington, Ray Wise, Brad Heller czy Cory Oliver.

White przekazał, że rozpoczyna się nowy rozdział w serii Bóg Nie Umarł. Podkreśla jak ważna jest dla niego wiara, oraz to jak poczuł się upokorzony wydźwiękiem wywołanym przez tego rodzaju filmy.

Ponadto jednym ze znaków rozpoznawalnych tych produkcji jest popularny zespół tworzący muzykę chrześcijańską: Newsboys.

Do tej pory ukazały się:

  • Bóg Nie Umarł
  • Bóg Nie Umarł 2
  • Bóg Nie Umarł: Światło w Ciemności
  • Bóg Nie Umarł: My, Naród
Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x