Thanos nie był złą osobą!

Thanos jest obecnie jednym z największych zagrożeń w uniwersum Marvela, ale czy uwierzycie, że był pierwotnie jedną z najspokojniejszych istot?

Ci, którzy znają go z jego występów w filmach MCU, wiedzą, że Thanos jest najniebezpieczniejszym złoczyńcą, z jakim kiedykolwiek spotkał się Wszechświat Marvela. Genialny, bezwzględny i całkowicie oddany swojej misji zaprowadzenia idealnej równowagi, Szalony Tytan wydaje się zatwardziałym złoczyńcą. Jednak ci, którzy znają Thanosa ze świata komiksów wiedzą, że nie zawsze tak było.

Faktycznie, ci, którzy czytali miniserię Thanos Rising Jasona Aarona i Simone Bianchi wiedzą, że zanim został superzłoczyńcą Marvela, Thanos żył bardzo długo — i był w swojej młodości niezwykle spokojną i życzliwą osobą.

Wychowany na Tytanie, księżycu Saturna, Thanos urodził się z genem Deviant, który nadał mu jego niezwykły fioletowy wygląd. To sprawiło, że wyróżniał się wśród podobnych do ludzi Eternalsów z Tytana, ale nie był odrzucany ani nienawidzony — w rzeczywistości większość innych dzieci i nauczycieli przyznała, że ​​jest najmądrzejszym uczniem w szkole. Sam Thanos był nieśmiałym, wycofanym młodzieńcem, który większość czasu spędzał na rysowaniu, kiedy nie było go w szkole.

Grzeczny i skromny Thanos zdał sobie sprawę, że jego wygląd może sprawić, że inni ludzie poczują się niekomfortowo, więc zapewnił wszystkie dzieci w wieku szkolnym, że jego wygląd „nie jest zaraźliwy”. Planował nawet zrobić szkolny projekt dotyczący czynników genetycznych stojących za jego wyglądem fizycznym, aby inni ludzie (w tym on sam) mogli lepiej zrozumieć jego stan. Jednak jego próby nawiązania kontaktu z innymi prawie zawsze kończyły się niepowodzeniem. Jego ojciec — naukowiec — był zbyt zajęty swoimi eksperymentami, aby pomóc Thanosowi w jego projektach, a jego matka próbowała go zabić, gdy się urodził, myśląc, że jest potworem. Thanos zachował ślady próby zabójstwa przez swoją matkę, które pojawiły się w jego snach. Jednak, zamiast nienawidzić jej, postanowił po prostu przestać spać i kilkakrotnie odwiedzał matkę w azylu, w którym została zatrzymana. Chociaż nigdy z nim nie rozmawiała, Thanos regularnie opowiadał jej o swoim życiu, o tym, jak miał nadzieję, że jedna z dziewcząt w szkole z nim będzie i jak pracuje nad wyhodowaniem nowego rodzaju kwiatów tylko dla niej. Zaproponował nawet, że przywiezie matce podarek, mając nadzieję, że wkrótce poczuje się na tyle dobrze, by wrócić do domu.

Ostatecznie Thanosowi udało się nawiązać kontakt z niektórymi dziećmi — z tragicznymi skutkami. Po zaproszeniu do zabawy, w jaskiniach na Tytanie, Thanos został oddzielony od swoich nowych przyjaciół kilkoma upadającymi kamieniami. Chociaż nie miał jedzenia ani wody, obiecał nie jeść jaszczurek, które żyły w jaskini, uważając je za swoich nowych przyjaciół. Po trzech dniach kopania udało mu się wydostać — ale potem zobaczył, że jaszczurki jaskiniowe zjadły wszystkich jego przyjaciół. W następstwie wielu ludzi myślało, że Thanos zabił dzieci, ponieważ był jedynym ocalałym, więc ponownie został sam.

Pomimo wszystkich tych traum, Thanos nadal próbował pielęgnować lepszą stronę swojej osobowości, ale okoliczności zawsze wydawały się spiskować przeciwko niemu i poprowadzić go ścieżką nikczemności. W końcu uległ, ale fakt, że kiedyś miał zdolność do życzliwości i pragnienia przyjaźni, pokazuje, że „Szalony Tytan” naprawdę ma w sobie więcej, niż można by się spodziewać.

0
Would love your thoughts, please comment.x