To miała być tylko impreza — recenzja książki Kelly Quindlen „Late to the party”

Codi nie tak wyobrażała sobie życie siedemnastolatki, ale jedna impreza zmieniła wszystko. Jak bardzo poznanie Ricky’ego wpłynęło na jej życie?

 

Główna bohaterka większość swojego czasu spędza z najlepszymi przyjaciółmi – Martizą i Jakorym – na oglądaniu seriali we własnym domu. Pewnego dnia wszystko się zmienia, za sprawą jednej imprezy, z której musi odebrać przyjaciół. Dziewczyna poznaje tam Ricky’ego. Szybko okazuje się, że mają ze sobą dużo wspólnego. Nowy znajomy wciąga ją w letnie szaleństwo, pełne wieczornych spotkań i nowych doświadczeń. A wśród jego przyjaciół jest pewna dziewczyna o imieniu Lydia…

Początkowo fabuła wydawała mi się nudna, co nieco mnie zniechęciło. Jednak postanowiłam dać jej szansę i zostałam mile zaskoczona rozwojem akcji. Z każdą kolejną stroną rozkręcała się coraz bardziej i nawet nie zorientowałam się, kiedy nadszedł koniec.

Jestem zdania, że książka jest zdecydowanie za krótka, szczególnie po zakończeniu, które moim zdaniem powinno zostać bardziej rozwinięte. Być może zamysłem autorki było pozostawienie niektórych wątków między bohaterami niedokończonych, jednak ja oczekiwałam czegoś innego. Czuję pewien niedosyt. Jedyne co teraz mi pozostaje to puścić wodze wyobraźni i wykreować własne zakończenie. 

Co mnie skłoniło do sięgnięcia po tę pozycję? Cóż, odpowiedź jest prosta – TikTok. Jak zwykle wieczorem przeglądałam sobie filmy i natrafiłam na recenzję tej książki w formie filmu. Zaciekawiła mnie.

Od razu skojarzyłam, że to książka tej samej autorki, która napisała She drives me crazy. Też mam w planach to przeczytać! Kelly Quindlen ma bardzo lekki styl pisania. Przyjemnie i miło się czyta, pochłonęłam powieść w niecałe dwa dni. 

Bohaterowie są dobrze wykreowani. Każdy wnosił do książki coś swojego, więc bez problemu można darzyć ich sympatią. Szczerze nie wiem, czy byłabym w stanie wybrać jednego ulubionego.

Okładka książki jest bardzo estetyczna. Przeważa na niej żółty kolor, który idealnie kontrastuje z dużym, niebieskim tytułem. Osobiście uważam, że gdybym zobaczyła tę książkę w księgarni, na pewno przyciągnęłaby moją uwagę.

Czy warto to przeczytać?

Zdecydowanie tak! Książka wciąga i czyta się ją jednym tchem. Porusza tematy związane z przyjaźnią oraz poszukiwaniem samego siebie. To pozycja, którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Na pewno sięgnę po kolejne prace tej autorki. Miłego czytania!

Dziękuję Wydawnictwu Jaguar za wysłanie egzemplarza książki!

 

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x