TOP 4 najlepszych tureckich seriali historycznych, które warto zobaczyć

W przeciągu kilkudziesięciu lat w Turcji powstaje coraz więcej seriali telewizyjnych.

Szczególnie bardzo dużym nakładem finansowym cieszą się produkcje historyczne. Wypadają one bardzo dobrze. Dziś przygotowałem dla Was kilka tytułów, które warto zobaczyć.

Kurt Seyit ve Şura (Imperium miłości)

Poznajemy losy porucznika armii carskiej Kurta oraz Rosjanki z szanowanego domu Sury, którzy zakochują się w sobie. Na drodze do szczęścia stają ich rodziny oraz wybuch I wojny światowej.

OPINIA: Jeśli nie interesuje cię kolejny serial o sułtanach i imperiach — polecam historię rosyjskiej dziewczyny i oficera.

Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı (Barbaros: Sword of the Mediterranean)

Jest to opowieść o Imperium Osmańskim, oparta na życiu XVI-wiecznego admirała „Barbaros” Hayreddina Pasha  i przygodach czterech braci, którzy zostali marynarzami. Ishak, Oruc, Hizir i Ilyas walczą z przypływami i tajemnicami mórz. Celem jest dominacja na Morzu Śródziemnym.

OPINIA: Niestety produkcja nie ma wysokiej jakości efektów specjalnych ani ciekawego scenariusza. Mimo wszystko jest ciekawie poprowadzona.

Vatanım Sensin (Zraniona miłość)

Jest to opowieść o miłości, poświęceniu i heroizmie w czasie wojny o niepodległość i powstanie Republiki Tureckiej. Dowódca armii Cevded i jego żona Azize stają przed trudnym wyborem. Muszą utrzymać rodzinę razem i zachować lojalność wobec Ojczyzny.

OPINIA: Bardzo dobra produkcja — ciesząca się uznaniem na całym świecie.

Tureckie seriale romantyczne, które warto zobaczyć | #2

Destan 

Historyczna produkcja przenosi widzów w epokę przyjęcia islamu przez plemiona tureckie. Bardzo dobrze napisana główna bohaterka, która nie roni łez w oczekiwaniu na księcia. Chwyta za broń i walczy o wolność.

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x