Top 5 seriali o polityce, które warto zobaczyć

Każdy z nas w jakimś stopniu interesuje się polityką i ma wyrobione jakieś zdanie. Wiele osób uwielbia seriale o polityce, które pokazuje, jak wygląda ona za kuchni. Pokazują różne intrygi, które jeszcze bardziej zachęcają do oglądania.

Przygotowaliśmy dla was Top 5 seriali, które zawierają elementy polityczne między innymi wybory prezydenta, intrygi czy nieczyste zagrania. Postaraliśmy się wybrać takie tytuły, które można obejrzeć na jakieś platformie VOD.

Wybory Paytona Hobarta (The Politician) 

Payton Hobart, dobrze sytuowany uczeń z Santa Barbara w Kalifornii, już w wieku siedmiu lat miał sprecyzowane plany na przyszłość – stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po drodze do tego ambitnego celu Payton musi jednak przebrnąć przez najbardziej grząskie bagno w historii polityki – liceum Saint Sebastian. Aby wygrać wybory na przewodniczącego samorządu szkolnego, zapewnić sobie miejsce na Harvardzie i przybliżyć się do wymarzonego celu, Payton będzie musiał przechytrzyć swoich cwanych kolegów, nie narażając na szwank własnych zasad moralnych i mozolnie wypracowanego wizerunku. Serial dostępny na platformie NETFLIX.

House of Cards

Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem próbującym się zemścić na prezydencie, który pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu. Serial dostępny na NETFLIX.

Designated Survivor

Tom Kirkman, jeden z członków amerykańskiego gabinetu niższego szczebla, nieoczekiwanie zostaje prezydentem po katastrofalnym ataku, jaki miał miejsce w Waszyngtonie. Serial dostępny na Netflix.

Żona idealna (The Good Wife)

Po kompromitacji przez publiczny seks i korupcję swojego męża polityka, który trafia do więzienia, Alicia Florrick (Julianna Margulies) musi utrzymać rodzinę. Dzięki przyjacielowi powraca po 13 latach do zawodu prawnika i zaczyna pracować w prawniczej firmie w Chicago. Serial dostępny na Amazon Prime Video.

Rząd (Borgen) 

Premierem duńskiego rządu zostaje Brigitte Nyborg Christensen. Obowiązki polityczne wymuszają zmiany w jej życiu prywatnym, a także pewne kompromisy poglądowe. Serial dostępny na Netflix.

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x