W jakiej kolejności oglądać seriale The Vampire Diaries, The Originals, Legacies?

Uniwersum The Vampire Diaries rozrosło się o kilka seriali. Przygotowaliśmy dla Was listę, od czego zacząć.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ serial doczekał się sporej ilości spin-offów. Nie jest to spotykane codziennie. Osoby, które nie są na bieżąco mogą mieć kłopot, od czego zacząć. Lista jest przygotowana dla każdego, nawet dla osób, które chcą zacząć przygodę z uniwersum The Vampire Diaries

10 września 2009 roku amerykańska stacja The CW wyemitowała pierwszy odcinek serialu Pamiętniki Wampirów, który bardzo szybko podbił serca widzów.

Historia opowiedziana w serialu rozgrywała się cztery miesiące po tragicznym wypadku samochodowym, w którym giną rodzice 17-letniej Eleny Gilbert (Nina Dobrev) i jej 15-letniego brata Jeremy’ego (Steven R. McQueen) ciągle próbują poradzić sobie ze smutkiem i iść naprzód. Z początkiem nowego roku szkolnego, Elena i jej przyjaciele są zafascynowani nowym przystojnym i tajemniczym uczniem Stefanem Salvatore (Paul Wesley). Stefan i Elena natychmiast zwracają na siebie uwagę, Elena nie ma pojęcia, że Stefan jest wampirem, starającym się żyć spokojnie wśród ludzi. Jego brat Damon (Ian Somerhalder) jest uosobieniem przemocy i brutalności. Dwaj bracia toczą wojnę o duszę Eleny i jej przyjaciół, rodziny i mieszkańców małego miasteczka Mystic Falls w stanie Virginia.

Wszystko się jednak zmieniło, gdy w 8 odcinku 2 sezonu pojawił się pierwszy pierwotny Elijah Mikaelson. Potem już poznaliśmy kolejnych pierwotnych, którzy od 2 do 3 sezonu TVD pojawiali się na ekranach.

Julie Plec (Producentka TVD) widząc, ogromny potencjał w pierwotnych stworzyła o nich serial, który był pierwszym spin-offem (Wyjaśnienie tego słowa – Klik) The Vampire Diaries. Serial ten można oglądać po obejrzeniu 20 odcinka 4 sezonu Pamiętników Wampirów, który był zatytułowany „The Originals”. Od tego momentu możecie oglądać oba seriale równocześnie. Myślę, że pewnie wiele osób zada sobie pytanie

Czy nie lepiej obejrzeć po zakończeniu TVD?

Można, ale później pojawia się Crossover (Wyjaśnienie – Klik), który ma kluczowe znaczenie w Pamiętnikach Wampirów. Podkreślam, że można obejrzeć po zakończeniu TVD, ale moim zdaniem warto oglądać oba jednocześnie.

Pierwszego sierpnia 2018 roku zostaje wyemitowany ostatni odcinek serialu The Originals, który daje początek nowemu serialowi Legacies.

Legacies, czyli po polsku dziedzictwo, jest już ostatnim serialem na chwilę obecną, który jest Spin-offem TVD i TO. Występują tam postacie, które występowały w The Vampire Diaries, jak i The Originals.

Podsumowując, moim zdaniem uważam, że warto, jest oglądać po kolei, lecz jednak pewnie ktoś powie

Nie trzeba, wszystko rozumiem

No nie do końca… TVD dało początek TO ale warto zaznaczyć, że to właśnie w Pamiętnikach Wampirów jest sporo wątków, których później w spin-offie o pierwotnych nie zostały poruszone od nowa.

Podobnie jest z oglądaniem Legacies przed zobaczeniem The Originals, ponieważ tam dowiemy się, jak najwięcej o tej postaci, która dostała swój własny serial. Każdy z tych seriali można oglądać w dowolnych kolejnościach lub od razu przeskoczyć do Legacies, ale moim zdaniem można stracić sporo zabawy.

Odcinków do nadrobienia uniwersum TVD jest dużo, ale wam gwarantuje, że WARTO! Kocham to uniwersum całym serduszkiem i chciałbym, aby trwało jak najdłużej!

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x