W jakiej kolejności oglądać seriale The Vampire Diaries, The Originals, Legacies?

0

Od pewnego czasu zauważyłem, że sporo osób nie wie, od jakiego momentu oglądać seriale z uniwersum The Vampire Diaries (TVD).

W sumie to trochę się nie dziwię, ponieważ z tego serialu powstały kolejne dwa, więc osobom, które nie są na bieżąco i chcieliby, zacząć swoją przygodę nie wiedzą, od czego tak właściwie zacząć. Postaram się w tym poście rozwiać wszelkie wątpliwości. Postaram się pisać jak najmniej spoilerów.

2009 roku dokładniej 10 września amerykańska stacja The CW wyemitowała pierwszy odcinek serialu Pamiętniki Wampirów, który bardzo szybko podbił serca widzów. Historia opowiedziana w serialu rozgrywała się cztery miesiące po tragicznym wypadku samochodowym, w którym giną rodzice 17-letniej Eleny Gilbert (Nina Dobrev) i jej 15-letniego brata Jeremy’ego (Steven R. McQueen) ciągle próbują poradzić sobie ze smutkiem i iść naprzód. Z początkiem nowego roku szkolnego, Elena i jej przyjaciele są zafascynowani nowym przystojnym i tajemniczym uczniem Stefanem Salvatore (Paul Wesley). Stefan i Elena natychmiast zwracają na siebie uwagę, Elena nie ma pojęcia, że Stefan jest wampirem, starającym się żyć spokojnie wśród ludzi. Jego brat Damon (Ian Somerhalder) jest uosobieniem przemocy i brutalności. Dwaj bracia toczą wojnę o duszę Eleny i jej przyjaciół, rodziny i mieszkańców małego miasteczka Mystic Falls w stanie Virginia.

Wszystko się jednak zmieniło, gdy w 8 odcinku 2 sezonu pojawił się pierwszy pierwotny Elijah Mikaelson. Potem już poznaliśmy kolejnych pierwotnych, którzy od 2 do 3 sezonu TVD pojawiali się na ekranach.

Julie Plec (Producentka TVD) widząc, ogromny potencjał w pierwotnych stworzyła o nich serial, który był pierwszym spin-offem (Wyjaśnienie tego słowa – Klik) TVD. Serial ten można oglądać po obejrzeniu 20 odcinka 4 sezonu TVD, który był zatytułowany „The Originals”. Od tego momentu możecie oglądać oba seriale równocześnie. Myślę, że pewnie wiele osób zada sobie pytanie

„Czy nie lepiej obejrzeć po zakończeniu TVD?”

Można, ale później pojawia się Crossover (Wyjaśnienie – Klik), który ma kluczowe znaczenie w Pamiętnikach Wampirów. Podkreślam, że można obejrzeć po zakończeniu TVD, ale moim zdaniem warto oglądać oba jednocześnie.

Pierwszego sierpnia 2018 roku zostaje wyemitowany ostatni odcinek serialu „The Originals”, który daje początek nowemu serialowi „Legacies”.

„Legacies” czyli po polsku dziedzictwo, jest już ostatnim serialem na chwilę obecną, który jest Spin-offem TVD i TO. Występują tam postacie, które występowały w The Vampire Diaries, jak i The Originals.

Podsumowując, moim zdaniem uważam, że warto, jest oglądać po kolei, lecz jednak pewnie ktoś powie

„Nie trzeba, wszystko rozumiem”

No nie do końca… TVD dało początek TO ale warto zaznaczyć, że to właśnie w Pamiętnikach Wampirów jest sporo wątków, których później w spin-offie o pierwotnych nie zostały poruszone od nowa. Tak samo słabo jest oglądać Legacies przed obejrzeniem TO ponieważ tam dowiemy się, jak najwięcej o tej postaci, która dostała swój własny serial. Każdy z tych seriali można oglądać w dowolnych kolejnościach lub od razu przeskoczyć do Legacies, ale moim zdaniem tracicie sporo zabawy…

Odcinków do nadrobienia uniwersum TVD jest dużo, ale wam gwarantuje, że WARTO! Kocham to uniwersum całym serduszkiem i chciałbym, aby trwało jak najdłużej!

0 0 vote
Article Rating

Dodaj komentarz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments