Witaj w szkole muzyki i magii!

Nowy film fantasy trafi do kin już 21 kwietnia 2023 roku.

Pełen marzeń chłopak znajduje magiczne przejście, które w tajemniczy sposób przenosi go do fantazyjnego świata opery
Czarodziejski flet Mozarta, gdzie staje się jej głównym bohaterem. Prawdziwą eksplozję wyobraźni i zapierających dech w
piersi efektów specjalnych w połączeniu z poruszającymi bohaterami i ponadczasową opowieścią zapewnia producent wykonawczy filmu: Roland Emmerich – twórca imponujących produkcji: 2012, Pojutrze oraz Dzień niepodległości. W rolach głównych wystąpiły m.in. gwiazdy hitów Wiedźmin (Jack Wolfe), Gra o tron (Iwan Rheon) oraz wybitnej biografii Mozarta pt.: Amadeusz (F. Murray Abraham).

Tim to nastoletni chłopak, który marzy o karierze śpiewaka w szkole muzycznej imienia Wolfganga Amadeusza Mozarta. Kiedy nareszcie osiąga swój cel i przekracza próg upragnionej uczelni, dzieje się coś niezwykłego. W starym gmachu szkoły Tim odkrywa magiczne przejście do innego świata — tajemniczej krainy z opery Czarodziejski flet Mozarta, gdzie granice wyznacza tylko wyobraźnia. Gdy za sprawą magii chłopak się tam przenosi, błyskawicznie zamienia się w księcia Tamino, czyli głównego bohatera tej opowieści. Od teraz Tim będzie zmuszony zmagać się z przeciwnościami losu w dwóch rzeczywistościach — za dnia w prawdziwym świecie starając się o upragnioną rolę w przedstawieniu na uczelni, zaś w nocy ryzykując życie, aby uwolnić piękna księżniczkę Paminę w krainie niczym nieograniczonej fantazji.

Za reżyserię odpowiada Florian Sigl. Autorzy scenariusz to: Andrew Lowery, Florian Sigl, Jason Young oraz Christopher Zwickler. Producentem wykonawczym został Roland Emmerich.

W głównych rolach za to wystąpi: Jack Wolfe (Wiedźmin, Cień i kość), Iwan Rheon (Gra o tron, 303. Bitwa o Anglię), F. Murray Abraham (Zakochany kundel, Amadeusz), Stéfi Celma (Gdzie jest mój agent?)

Patrzyłam na ludzi zupełnie na wylot. Widziałam żebra, jelita, nawet całe gałki oczne. Tylko serce trafiało się jakoś rzadko...
0
Would love your thoughts, please comment.x