Wrzesień będzie przepełniony nowymi książkami Sci-Fi i Fantasy – Part 1

Filmy powoli wracają do kin, ale znacznie bezpieczniejszą opcją jest wybranie jednej z nowych książek zaplanowanych na wrzesień.

A będzie to miesiąc niedorzecznie obfity w czarownice, wojowników, podróżników w czasie, duchy, roboty, kosmitów, potwory i piratów kosmicznych. Idealnych, aby rozpalić Twoją wyobraźnię bez potrzeby wychodzenia z domu.

Ze względu na wielką ilość książek mających pojawić się w tym miesiącu artykuł został podzielony na dwie części, więc spodziewajcie się kontynuacji!

Data premiery: 1 września

As the Shadow Rises Katy Rose Pool

W sequelu There Will Come a Darkness świat staje się niespokojnym miejscem. Długo oczekiwany Ostatni Prorok przewiduje zagładę, a apokaliptyczne kulty i starożytne zagrożenia zyskują na sile. Ale widzi również sposób, aby zapobiec Wiekowi Ciemności  —  o ile nie jest jeszcze za późno.

Data premiery: 1 września

Blood & Honey Shelby’ego Mahurina

Kontynuacja Serpent & Dove nawiązuje do czarownicy Lou i jej męża, łowcy czarownic Reida, którzy uciekają od prawie każdego — od kościoła, dworu i starego kowenu Lou. Czy będą w stanie poradzić sobie z życiem w ucieczce bez konieczności przyjmowania przez Lou nowej, znacznie mroczniejszej formy magii?

Data premiery: 1 września

Cemetery Boys Aidena Thomasa

Kiedy trans chłopiec, którego rodzina nie chce zaakceptować, postanawia przywołać ducha swojego zamordowanego kuzyna, przypadkowo wywołuje innego ducha w potrzebie. Dzięki wzajemnej pomocy tworzą między sobą silną więź.

Data premiery: 1 września

A Dance With Fate Juliet Marillier

Gdy młoda wojowniczka zostaje obwiniona za wypadek szkoleniowy, który oślepia innego wojownika, zobowiązuje się służyć jego rodzinie przez rok. Jednak jego dom nie jest bezpieczną przystanią. Ta dwójka będzie musiała użyć wszystkich swoich umiejętności, aby walczyć z wielkim niebezpieczeństwem, jeżeli chcą przetrwać.

Data premiery: 1 września

Fable Adrienne Young

Gdy jej matka zginęła na morzu, nastoletni ojciec, a zarazem potężny handlarz, porzuca ją na wyspie zamieszkanej przez nieprzychylne istoty. Zostaje tam zmuszona do doskonalenia swoich umiejętności przetrwania, jednocześnie spiskując w celu uzyskania zemsty.

Data premiery: 1 września

Fifty in Reverse Billa Flanagana

W tej komediowej opowieści o podróży, w czasie której akcja rozgrywa się w 1970 roku, psycholog bada dziwny przypadek dziewiąto-klasisty, który w rzeczywistości jest 65-latkiem. Mężczyzna poszedł spać w 2020 roku, a przebudził się w swoich nastoletnich latach.

Data premiery: 1 września

Grave Secrets Alice James

Agentka nieruchomości mająca nadzieję na spokojne życie w kraju uświadamia sobie, że jej plany dotyczące wypoczynku będą musiały zostać wstrzymane… ponieważ jej miasto jest pełne wampirów, zombie i tajemniczych morderstw, a ona znajduje się w samym centrum tego wszystkiego.

Data premiery: 1 września

A Killing Frost Seanan McGuire

Pół-człowiek, pół-fae „Toby” Daye powraca, by przeżyć kolejną przygodę. Tym razem zmuszona jest do odnalezienia swojego skomplikowanego ojca, aby niechętnie zaprosić go na swój ślub.

Data premiery: 1 września

Knight Watch Tima Akersa

Entuzjasta renesansowego festiwalu dostaje więcej, niż się spodziewał, gdy na (udawanym) polu walki pojawia się prawdziwy smok. Jego błyskawiczna reakcja z udziałem Volvo mamy zaowocowała zaproszeniem go do grona tajnych obrońców Knight Watch walczących przeciwko ukrytym potworom świata fantasy.

Data premiery: 1 września, 28 października w Polsce

The Lost Book of the White Cassandry Clare i Wesleya Chu

Śledzi losy przełomowych postaci — Aleca Lightwooda i czarnoksiężnika Magnusa Bane’a. Ich spokojne życie rodzinne zostaje nieuprzejmie zakłócone przez złodziei kradnących potężną magiczną księgę.

Data premiery: 1 września

Night of the Mannequins Stephena Grahama Jonesa

Prank nastolatków, który poszedł strasznie źle, może nawet nadnaturalnie źle.

Data premiery: 1 września

The Residence Andrew Pypera

W dzisiejszych czasach Biały Dom przeżywa swoje własne demony, ale ta powieść przenosi go do roku 1853. Jest to czas, gdy do rezydencji wprowadza się prezydent Franklin Pierce. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że jego nowe miejsce zamieszkania jest nawiedzone.

Data premiery: 1 września

Road Out of Winter Alison Stine

W świecie takim jak nasz, gdzie zmiany klimatyczne zmieniły pogodę w gorzką, trwałą, srogą zimę — kobieta, która jest niezwykle utalentowana w uprawie roślin, staje się celem niezwykle silnego kultu.

Data premiery: 1 września

Set My Heart to Five Simona Stephensona

Reżyser Edgar Wright już planuje adaptację opowieści sci-fi o małomiasteczkowym dentyście, który tylko wygląda jak człowiek. W rzeczywistości jest robotem stworzonym z ludzkiego DNA. Nie powinien mieć emocji, więc sprawy zaczynają się komplikować, gdy zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że je ma.

Data premiery: 1 września

The Somebody People Boba Proehla

Kontynuacja powieści The Nobody People ma miejsce siedem lat po The Pulse, dzięki której miliony ludzi zyskały supermoce. Gdy tajemniczy złoczyńca demonstruje swoją zdolność do kontrolowania ich wszystkich, kobieta, która wywołała Puls, w pierwszej kolejności musi dowiedzieć się, jak go powstrzymać.

Data premiery: 1 września

Star Wars: Thrawn Ascendancy (Book I: Chaos Rising) Timothy’ego Zahna

Nowa trylogia autora Gwiezdnych Wojen rozpoczyna się badaniem początków antagonistycznej postaci, którą wszyscy znamy i kochamy pod postacią Admirała Thrawera.

Data premiery: 8 września

Architects of Memory by Karen Osborne

Gdy wojna z Obcymi unicestwia miliony ofiar, śmiertelnie chora pilotka staje się zdeterminowana, by zapanować nad własnym losem. Wyrusza na poszukiwanie lekarstwa, jednak zamiast niego odkrywa przerażającą broń.

Data premiery: 8 września

The Bone Shard Daughter Andrea Stewart

Chcąc odzyskać swoje prawa rodzicielskie, wygnana córka cesarza pracuje nad wzmocnieniem swoich magicznych mocy — aż do momentu, gdy zostaje powołana do udziału w buncie przeciwko tronowi.

Data premiery: 8 września

Captain Moxley i Embers of the Empire Dana Hanksa

Kilka lat po II wojnie światowej dawni naziści (i kilku podejrzanych Amerykanów) podążają za kapitan Samanthą Moxley i jej siostrą archeologiem, gorączkowo starającymi się chronić artefakt, który mógłby wyzwolić moc Atlantydy.

Data premiery: 8 września

Devastation Class Glen Zipper i Elaine Mongeon

W dalekiej przyszłości najlepsza szansa na to, by Ziemia mogła stawić czoła inwazji Obcych, leży po stronie niedoświadczonych, ale odważnych kadetów i kalifornijskiego statku kosmicznego.

Data premiery: 8 września

Divergence C.J. Cherryh

Dyplomatka Bren Cameron staje przed nowymi wyzwaniami, niebezpieczeństwami i mnóstwem politycznych intryg, gdy głowa państwa atevi, której służyła jako doradca, zostaje obalona.

Data premiery: 8 września

A Flood of Posies Tiffany Meuret

Gdy powódź pustoszy planetę, kobieta zmuszona jest zjednoczyć się ze swoją wyobcowaną siostrą. Zmusza ją to do walki o przetrwanie w podmokłym świecie, który nagle roi się od potworów.

Data premiery: 8 września

The Ghost Tree Christiny Henry

Po tym, jak dwie dziewczyny zostają brutalnie zamordowane w jej małym miasteczku, nastolatka ma wizje, że winna jest nadprzyrodzona istota. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że jej społeczność kryje w sobie kilka naprawdę okropnych tajemnic.

Data premiery: 8 września

Master of Poison Andrea Hairston

Folklor afrykański i literatura postkolonialna pomogły zainspirować tę epicką opowieść o młodej kobiecie kultywującej swoje magiczne moce w świecie, który powoli umiera.

Data premiery: 8 września

The Phlebotomist Chris Panatier

W świecie, w którym ludzie są okrutnie segregowani według grupy krwi, kobieta, która pracuje jako flebotomistka dla wojskowego dostawcy krwi, odkrywa tajemnicę o swoim pracodawcy — aby przeżyć, musi uciekać z „hakerem krwi”.

Data premiery: 8 września

Prime Deceptions Valerie Valdes

Odkrywcy kosmosu i ich pupile znani z Chilling Effect powracają na nową przygodę, tym razem szukając zaginionego naukowca. Na czele szarży stoi kapitan Eva Innocente, ale jeśli chce wykonać zadanie, będzie musiała stawić czoła własnej przeszłości.

Data premiery: 8 września

Stephen Hawking: The Memoir of Friendship and Physics Leonarda Mlodinowa

Jeden z długoletnich współpracowników Stephena Hawkinga i jego najbliższych przyjaciół wspomina przełomowego fizyka w sposób profesjonalny i osobisty.

Data premiery: 8 września

The Year’s Best Science Fiction: Vol. 1 redagowany przez Jonathana Strahana

Kolekcja ta zawiera krótkie sci-fi i fikcję spekulacyjną Rebeki Roanhorse, Kena Liu, N.K. Jemisin, Kim Stanley Robinson, Yoon Ha Lee, Ted Chiang, współzałożyciela Io9 Charliego Jane Andersa i wielu innych.

Data premiery: 15 września

The Art of Saving the World Corinne Duyvis

Dziewczyna, której nigdy nie pozwolono opuścić miasta — bo zabłądziła zbyt daleko od międzywymiarowego rozszczepu, który zależny jest od jej stabilizacji — otrzymuje niespodziankę na swoje 16. urodziny: trójwymiarowe sobowtóry i szansę na rozwiązanie tajemnicy rozszczepu i (jak sugeruje tytuł) uratowanie świata.

Data premiery: 15 września

Cursed Objects: Strange but True Stories of the World’s Most Infamous Items  J.W. Ockera

Diament Nadziei, grobowiec króla Tut’a, lalka Annabelle i inne dziwne i niezwykłe przedmioty — niektóre wyglądające nieco podejrzanie, niektóre całkowicie przyziemnie, ale wszystkie z ponurymi opowieściami do nich dołączonymi — zostały skatalogowane w tej niefikcyjnej kolekcji.

Data premiery: 15 września

Each of Us a Desert Mark Oshiro

Ta fantastyczna opowieść o dojrzewaniu śledzi losy pewnej baśniarki, która samotnie przemierza pustynię, aż spotyka córkę zdobywcy, która może stać się jej towarzyszką.

Data premiery: 15 września

Even if We Break Marieke Nijkamp

Piątka przyjaciół wybiera się do chaty na ostatnią rundę tajemniczej morderczej gry, w którą grają od lat. Kiedy wszystkie ich osobiste demony zaczną się pojawiać, gra zaczyna przenikać do rzeczywistości.

Data premiery: 15 września

The Evening and the Morning Kena Folletta

Ten prequel powstaje 30 lat po bestsellerowej książce The Pillars of the Earth. Powieść osadzona jest w Anglii za czasów średniowiecza, co oznacza — że tak, są tam wikingowie.

Data premiery: 15 września

The Hellion S.A. Hunt

Seria Malus Domestica to kontynuacja historii YouTuberki, Robin Martine — łowczyni czarownic, która wyrusza do Teksasu, by uratować kobietę i jej córkę przed patriarchą rodzinnym, okrutnym, zmiennokształtnym gangsterem.

Data premiery: 15 września

Legendborn Tracy Deonn

Szukając odpowiedzi dotyczących śmierci matki, nastoletnia dziewczyna z magicznymi mocami przenika do tajnego stowarzyszenia walczącego z potworami. Stowarzyszenia, którego członkowie pochodzą od rycerzy króla Artura.

 

Pamiętajcie, że książki przedstawione powyżej to zapowiedzi amerykańskie! Niestety jeszcze nie wiemy, czy owe pozycje pojawią się w Polsce.

Czy któraś z nich przykuła waszą uwagę? Jeśli tak, napiszcie w komentarzach, czy chcielibyście, aby pojawiła się w naszym kraju.

0
Would love your thoughts, please comment.x