Wyjątkowa powieść fantasy „Pieśń pustyni” Grzegorza Wielgusa już wkrótce na półkach!

Wkrótce, dokładnie 17 marca, wydawnictwo Initium opublikuje Pieśń pustyni autorstwa Grzegorza Wielgusa — wspaniałą powieść fantasy, która rozpocznie niezwykłą przygodę i przeniesie czytelnika do wyjątkowego świata, pełnego interesujących postaci, mrocznych intryg, starożytnych tajemnic i brutalnych walk.

Opis książki:

Wychowana na pustyni Zirra nienawidzi Dominium równie mocno, co zbierania drogocennej rudy białopyłu pomiędzy wydmami, ale kiedy jej siostra zostaje porwana przez kult Wszechśmierci, bez namysłu rusza w pościg. Karamis, poszukiwany listem gończym kapitan, to człowiek, któremu Zirra nigdy by nie zaufała, ale wróg to niekiedy jedyny pewny sojusznik na szlaku.

Życie porucznika Staurosa przerywa kula z muszkietu, ale to dopiero początek jego drogi, która prowadzi do zapomnianej przez świat doliny, skrywającej niejedną tajemnicę.

Astris, młoda dyplomatka zza morza, otrzymuje zadanie wykradzenia Widzącej Pustkę, tajemniczej księgi, skrywającej sekrety kultu Wszechśmierci.

Losy bohaterów powoli się splatają, gdy przeszłość, dotąd zakopana pod piaskami pustyni, zaczyna budzić się do życia. Szybko się okazuje, że niektóre rzeczy nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego – zwłaszcza gdy mogą wpaść w niepowołane ręce.

Kilka słów o autorze:

Grzegorz Wielgus – jako autor zadebiutował w 2016 roku powieścią Krzyżowiec. Jednakże dopiero jego cykl o Bracie Gotfrydzie sprawił, że czytelnicy zwrócili na niego uwagę. Pęknięta korona oraz Czarcie słowa osadzone w średniowiecznym świecie, opowiadały o losach doświadczonego inkwizytora i członka zakonu dominikanów. W 2021 roku autor oddał w ręce czytelników dynamiczny, trzymający w napięciu kryminał zatytułowany Saal, w którym nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji i który czytało się dosłownie jednym tchem! Jego najnowsza powieść Pieśń pustyni ma szansę podbić rzesze miłośników fantastyki, w tym między innymi fanów twórczości Jarosława Grzędowicza.

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x