„Wyrwa” Wojciecha Chmielarza doczeka się ekranizacji

Reżyser ostatnio popularnego serialu W głębi lasu, Bartosz Konopka (dodatkowo można zaznaczyć, że został nominowany do Oscara) zajmie się ekranizacją powieści Wojciecha Chmielarza Wyrwa. Scenariuszem zajmuje się Piotr Szymanek, czyli współtwórca serialu Wataha, a realizacją zajmie się Dom Produkcyjny Wiernik PRO. Projekt znajduje się aktualnie na etapie developmentu.

Sam Bartosz Konopka mówi o książce tak:

 

„Wyrwa” jest zaskakująco przewrotną opowieścią. Główny bohater przeżywa utratę żony, ale ta tragedia go nie pogrąża, tylko mobilizuje do nowego życia. Rozbija dawne iluzje, zmusza do zawalczenia o siebie, pójścia na całość, bez planu i oczekiwań. Chcemy wierzyć w takie paradoksalne odkupienie. Nagrodą za odwagę Macieja jest historia na poły kryminalna, na poły przygodowa, po której każdy z nas może się poczuć mniej samotny w świecie.

Maciej Tomski dowiaduje się o śmierci swojej żony Janiny w wypadku samochodowym. Myśli, że wali mu się cały świat. Staje przed ciężkim zadaniem, jakim jest powiadomienie córek, że właśnie straciły matkę, a teściom, że córkę. Maciejowi sen z powiek spędza fakt, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem. Jego żona powiedziała mu, że jedzie w delegacje pod Kraków. Pomyliła się? A może padł ofiarą kłamstwa? Na pogrzebie Janiny pojawia się tajemniczy mężczyzna, a dzięki temu Maciej wie, że Janina miała przed nim wiele sekretów. Zaczyna napływać coraz więcej pytać, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury, gdzie dowiaduje się, że tak na prawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnie dwanaście lat życia.

Warto dodać, że Wyrwa to nie pierwsza powieść Chmielarze. W zeszłym roku na Canal+ powstał serial Żmijowiska, na podstawie książki o tym samym tytule.

0
Would love your thoughts, please comment.x