Zakończono zdjęcia do nowej wersji filmu „Chłopi”

Za produkcję filmu odpowiadają nominowani do Oscara twórcy Twojego Vincenta – Dorota Kobiela, Hugh Welchman i Sean Bobbitt. Czy nowa wersja okaże się lepsza od tej starszej?

Zdjęcia to pierwszy etap procesu realizacji, który powstanie w technice animacji malarskiej. Obecnie trwa rekrutacja malarzy w studiach w Polsce, Serbii i Ukrainie. Niedługo montażyści zaczną obróbkę materiału zdjęciowego, a na początku przyszłego roku grupa malarzy rozpocznie prace w studio BreakThru Films w Sopocie.

Czeka nas ogrom pracy. Technika, którą wybraliśmy, jest trudna i czasochłonna, ale dzięki „Twojemu Vincentowi” wiemy, że przeniesienie malarstwa olejnego na duży ekran daje magiczny efekt – opowiada Piotr Dominiak, dyrektor artystyczny studia BreakThru Films.

W sieci jest dostępny zwiastun koncepcyjny, który zdradza nieco szczegółów.

Premiera Chłopów planowana jest na 2022 rok, ale już teraz studio BreakThru Films, wraz z New Europe Film Sales, podpisało pierwszą umowę na zagraniczną dystrybucję filmu z  francuskim The Jokers. Dystrybutorem w Polsce jest Next Film.

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x