Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino — recenzja książki „Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino

Życie jak wino to uzupełniona, oficjalna autobiografia wielkiego artysty, Krzysztofa Krawczyka. To opowieść na dwa głosy: piosenkarza oraz jego menedżera — Andrzeja Kosmali.

Zanim zacznę, chciałam dodać tylko, iż czytałam w swoim życiu kilka autobiografii, ale ta zdecydowanie jest inna niż wszystkie. Dlaczego?
Podczas zagłębiania się w lekturę nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że Krzysztof stoi obok i opowiada o swoim życiu. Wszystko dzięki jego wypowiedziom, które sprawiały, że zapominało się, iż nie ma go już z nami. Emocje, jakie temu towarzyszą, są nie do opisania!
W poprzedniej biografii, Chciałem być piosenkarzem Anny Bimer, nie było zawartych szczegółowych informacji o życiu artysty.
Natomiast tu możemy dowiedzieć się czegoś u samego źródła, czyli od samego Krawczyka, oraz co nieco od jego najlepszego przyjaciela.
Poznajemy bliżej jego rodzinę, dzieciństwo, pierwsze zauroczenie, początki w tworzeniu muzyki, niespotykaną, silną męską przyjaźń z Andrzejem, wiele intrygujących ciekawostek czy kulisy sławy.
Odkrywamy wcześniej nieznane fakty. Dochodzimy do wniosku, że nie znaliśmy naszego idola tak, jak nam się wydawało.
Wnikając w jego umysł, zauważamy najbardziej skrywane tajemnice, które ujrzały światło dzienne dopiero w tej książce. Krawiec (tak nazywano Krawczyka) był osobą bardzo wrażliwą, pomocną, rodzinną, upartą i zawziętą co do wyznaczonych przez siebie celów.
Niektóre wypowiedzi pana Kosmali były jednak przytłaczające i nic nie wnosiły do historii. Bywały rozdziały, w których opowiadał on o swoim życiu. Zastanawiałam się wtedy, jaki to miało sens, skoro to biografia Krawczyka. Uważam, że dobrze by było, jakby menedżer usunął się troszkę w cień, dając Krzysztofowi więcej przestrzeni.
Jednak mimo tej jednej wady, polecam wszystkim. Niesamowita podróż sentymentalna.
Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x