Anulowany serial „Kroniki Spiderwick” jednak powstanie

Collider

Serial miał powstać pierwotnie dzięki Disney+.

Nadchodząca adaptacja telewizyjna Kroniki Spiderwick, porzucona przez wymienioną platformę streamingową, powstanie dzięki Roku, a premierę zaplanowano na początek 2024 roku.
Umowa pomiędzy Paramount TV Studios i Roku jest korzystna dla obu stron, ponieważ serial ma być największym projektem w historii tej drugiej spółki.

Jack Dylan Grazer, znany z roli w Shazam!, zagra postać Naparstka w Kronikach, podczas gdy Lyon Daniels i Noah Cottrell będą głównymi twarzami serialu.

Po tym, jak Disney+ zdecydował się nie kontynuować projektu, wygląda na to, że ktoś inny zainteresował się Kronikami. Według Deadline, serial będzie miał teraz premierę na Roku z początkiem 2024 roku, wprowadzając widzów w nowe spojrzenie na historię rodziny Grace. Paramount TV Studios spędziło kilka tygodni szukając nowego dystrybutora dla produkcji i wygląda na to, że umowa będzie korzystna dla obu stron, ponieważ ten projekt wygląda na największy, jaki dotychczas platforma streamingowa miała w swojej historii.

Oparta na książce Tony’ego DiTerlizzi i Holly Black historia, opowiada o rodzinie Grace, która zmuszona jest przeprowadzić się z Nowego Jorku do Michigan. Ponieważ posiadłość ich dziadka znajdowała się z dala od życia, do którego byli przyzwyczajeni, bohaterowie natkną się na fantastyczny świat ukryty na terenie domu. Jednym z niebezpieczeństw, z którymi dzieci będą musiały się zmierzyć, będzie Mulgarath (Christian Slater), głodny ogr, który zrobi wszystko, by móc się najeść. Jared (Lyon Daniels), Simon (Noah Cottrell) i reszta ich rodziny będą musieli bardzo dokładnie zaplanować swoje kolejne ruchy, ponieważ istoty czające się wokół posiadłości Spiderwick od bardzo dawna czekały na nowych gości.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk związanych z projektem jest Jack Dylan Grazer, który wcieli się w rolę Naparstka. Aktor odejdzie od świata Shazam!, by zagrać postać, która okaże się godnym sprzymierzeńcem dzieci Grace, po tym jak nieporozumienie sprawi, że zacznie postrzegać ich jako antagonistów. Ponieważ ta postać od zawsze była przedstawiana jako bardzo małe stworzenie, o bardzo charakterystycznych cechach, rola ta mogła być wyrażona tylko przez Dylana Grazera, pozostawiając Danielsa i Cottrella jako główne twarze nadchodzącej serii.

Serial zostanie wydany szesnaście lat po premierze filmowej adaptacji książki w reżyserii Marka Watersa. Freddie Highmore wcielił się w rolę bliźniaków Grace, zaraz po tym, jak jego rola w filmie Charlie i fabryka czekolady przyniosła mu sławę. Film zarobił nieco rozczarowujące 164 miliony dolarów w światowym zestawieniu, pozostawiając nieruchomość uśpioną na lata. Jednak po tym, jak Disney+ zdecydował się wycofać z nadchodzącej adaptacji telewizyjnej z powodu cięcia kosztów, Roku będzie odpowiedzialny za zapoznanie nowego pokolenia widzów z twórczością DiTerlizziego i Black.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x