,,Bella Skyway Festival” – rozświetlony Toruń

Tego lata Bella Skyway Festival ponownie zagości w sercu Torunia! To już czternasta edycja toruńskiego festiwalu światła, której hasłem przewodnim są Marzyciele z zielonej planety.

Impreza odbędzie się w dniach 15–19 sierpnia 2023 roku. Przez pięć letnich wieczorów niezwykły blask świetlnych instalacji będzie ożywiać nocną scenerię miasta. Patronem tejże edycji będzie Kopernik, który nie bał się marzyć, a że w tym roku wypada jego 550 rocznica urodzin, to idea jest słuszna. Jak to, Eleanor Roosevelt powiedziała:

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń

Poza cudownymi instalacjami świetlnymi będziemy mieli okazje zobaczyć magiczną scenerię przygotowaną przez partnera festiwalu– Disneya! Collegium Maximum UMK ponownie zamieni się w zaczarowany zamek, a główną atrakcją tegorocznego Bella Skyway Festival będzie niezwykły mapping powstały z okazji stulecia istnienia Disneya. Zostanie on stworzony przez portugalskich artystów z grupy Ocubo, a bohaterami tej instalacji zostaną m.in. Judy znana z Zootopii, Mirabel ze swoją szaloną rodziną oraz Anna i Elsa.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli również wyjątkową okazję zobaczyć nawiązania do najnowszego filmu Disneya, Życzenie, który będzie miał premierę w listopadzie tego roku!

Dobrą wiadomością dla wszystkich powinno być to, że twórcy festiwalu wracają do formy sprzed pandemii i wydarzenie poza strefą partnera w tym roku będzie niebiletowane. Zapiszcie sobie datę w kalendarzu i nie przegapcie takiego widowiska.

Dajcie znać czy macie zamiar wziąć udział. A poniżej możecie zobaczyć, jak było w ubiegłym roku.

 

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x