Christian Slater odsłania świat magii w pierwszym zwiastunie „Kronik Spiderwick”!

W końcu się doczekaliśmy! Zaledwie cztery miesiące po tym, jak Roku nabył prawa do serialu, z którego zrezygnował Disney, mamy pierwszy zwiastun niesamowitej przygody.

Kroniki Spiderwick to niesamowita seria książek fantasy, która doczekała się nawet adaptacji filmowej. Po tym jak w 2001 roku Disney ze względu na cięcia budżetowe zrezygnował z produkcji, która z pewnością byłaby dochodowa, fani nie kryli oburzenia. I można byłoby pomyśleć, że nie doczekamy się wersji telewizyjnej, jednak wytwórnia Roku nas zaskoczyła.

Największą zaletą seriali jest to, że fabułę takich książek jak Kroniki Spiderwick (składającej się z sześciu części), mogą przedstawić w znacznie szerszym zakresie. Film z 2008 roku trwał tylko półtorej godziny, co daje nam ograniczoną ilość czasu na przedstawienie tego niezwykłego świata. A patrząc na to, jak wiele scen naprawdę wciąga w historię napisaną przez duet scenarzystów Tony’ego DiTerlizzi i Holly Black, to zdecydowanie potrzeba więcej czasu, by ukazać je w pełnej krasie.

W obsadzie,  oprócz Lyona Danielsa (Będziemy bohaterami) i Noaha Cottrella (Drapacz chmur), którzy wystąpią jako bracia bliźniacy Jared i Simon oraz Mychala Lee (Truth Be Told) – Mallory, zobaczymy: Joy Bryant (Bobby) jako Helen, Huntera Dillon (Egzorcysta) jako Hatchera, Jacka Dylana Grazer (To) jako Thimbletacka, Alyvie Alyn Lind (Chucky) jako Calliope, Momone Tamade (Klub opiekunek) jako Emiko, Patty Guggenheim (Mecenas She-Hulk) jako Stacy Varnow i Christiana Slatera (Prawdziwy romans) jako nikczemnego Mulgaratha.

Przejęcie przez Roku Kronik Spiderwick z pewnością dało Slaterowi uczucie ulgi po tym, jak jego inna seria Disneya Willow była niezwykle krótkotrwała na platformie streamera i została anulowana niedługo po pierwszym sezonie.

Zwiastun pokazuje rodzeństwo Grace, Mallory (Mychala Lee), Jareda (Lyon Daniels) i Simona (Noah Cottrell) wprowadzających się z matką do przerażającego starego domu, gdzie mężczyzna o imieniu Mulgarath (Christian Slater) wyjaśnia im, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje.

Twórcze umysły stojące za Kronikami Spiderwick

Przenoszenie widzów ze strony książki na ekran do fantastycznego świata wróżek i ogrów to zasługa znakomitego zespołu utalentowanych reżyserów, scenarzystów i producentów. Znana ze swoich pełnometrażowych projektów, takich jak Wyjdź za mnie oraz pracy na małym ekranie przy serialach takich jak Mecenas She-Hulk i Girls5Eva, Kat Coiro będzie odpowiedzialna za dwa odcinki produkcji.

Chociaż wizualna reprezentacja świata fantasy jest ważna w tworzeniu udanej adaptacji, być może jeszcze ważniejsza będzie praca zespołu scenarzystów, w skład którego wchodzą takie nazwiska jak Charlie Paulin, Jenn Kao, Hannah Ahn, Dennis Saldua i Jasmyne Peck. Aron Eli Coleite również dołącza do zespołu scenarzystów i pełni funkcję producenta. Całość uzupełni Coiro, Jeremy Bell i Grace Gilroy.

My już się nie możemy doczekać, ale żeby umilić Wam czas oczekiwania, zapraszam do oglądania zwiastuna.

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x