Co słychać w Kondrakarze? W.I.T.C.H. Czarodziejki – recenzja

Ach… powrót do przeszłości. Czasów, w których po raz pierwszy uczyliśmy się prawdziwego biznesu, czyli wymieniania karteczkami z przyjaciółmi.

To wtedy Witch zrzeszyło swoich fanów na całym świecie. Serię stworzyła Elisabetta Gnone. Egmont podarował mi album o przygodach strażniczek.

W jego skład wchodzą komiksy: Inna prawda, Powiew nienawiści, W smudze cienia, Pęknięte serce, Żegnaj!, Zaufaj mi!, Wodne cienie oraz Trudna prawda.

Mamy tutaj do czynienia z dziewczynkami, które oprócz nastoletnich problemów, ratują świat. Główne bohaterki posiadają moce żywiołów. Irma włada wodą, Cornelia ziemią, Taranee ogniem, a Hay Lin powietrzem. Will odpowiada za Serce Kondrakaru.

Album opisywany przeze mnie jest czwartym w serii. Historia opowiada o walce z Nerrisą, byłą strażniczką serca. Podróżują z Ziemi do Kondrakaru, z Kondrakaru do Meridianu i tak w kółko. Dzielnie przeciwstawiają się wrogowi i wiedzą, że zawsze mogą liczyć na siebie.

Oprócz tego bardzo spodobał mi się fakt, że poruszono wiele trudności typowych dla zwykłych nastolatek takich jak rozterki miłosne czy relacje z rodzicami. Oczywiście wszystko potęgowane ciężarem bycia strażniczką.

Rysunki przywołują miłe wspomnienia, kiedy emitowany był serial W.I.T.C.H. Jestem pod wrażeniem, że każda postać różni się nie tylko włosami, ale i kolorem cery, kształtem twarzy czy nawet wyglądem oczu.

Warto wspomnieć, że komiksy są poprzedzone wywiadem z twórcami. Można się dowiedzieć z nich wiele ciekawych rzeczy. Są również opisy postaci, jednak nie wszystkich. Zdecydowanie zabrakło mi słówka na temat Corneli i Hay Lin.

Elegancka oprawa ślicznie wygląda na półce, a okładka od razu budzi przyjemne skojarzenia.

Koniecznie polecam W.I.T.C.H. Czarodziejki wszystkim, którym brakuje trochę nostalgii, ale i nie tylko. Komiksy są naprawdę ujmujące w odbiorze. Na pewno będą odpowiadać starszym dzieciom i młodzieży.

Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x