Co wiemy na temat filmu animowanego „Avatar: The Last Airbender”?

Jakiś czas temu zapowiedziano pierwszy, pełnometrażowy film animowany z uniwersum Avatara.

Wiadomo, iż ma dotyczyć Aanga i jego przyjaciół.

Czy okaże się lepszy niż film live-action z 2010 roku? Głupie pytanie. Wszystko jest od niego lepsze. Ale przejdźmy do konkretów.

Serial Avatar: Legenda Aanga emitowany przez Nickelodeon od 2005 do 2008 roku opowiada o niezwykłym chłopcu, który może władać wszystkimi żywiołami. W przygodach towarzyszą mu Katara, Sokka i Toph, razem próbując uniknąć śmierci z rąk Zuko.

Produkcja doczekała się swojego filmu live-action, który okazał się kompletną porażką.

Nowa pełnometrażówka ma trafić do kin 10 października 2025 roku. Tę datę potwierdzono z oficjalnego konta na Instagramie.

Jeśli chodzi o obsadę, nadal nie wiadomo kto użyczy głosu bohaterom. Być może powrócą dawni aktorzy. Wielu z nich nadal siedzi w branży, ale są i tacy, którzy już dawno się z tą pracą pożegnali, na przykład Zach Tyler Eisen podkładający głos Aangowi. Najbardziej prawdopodobną osobą jest Dante Basco czyli Zuko. Aktor był zawsze oddany serii i krążą pogłoski, że nawet teraz jest gotowy do działania.

Na czele ekipy filmowej jako reżyser stanie Lauren Montgomery, która pracowała jako autorka scenariuszy do serialu Avatar: Legenda Aanga. Powrócą również inni twórcy oryginalnej serii, czyli Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko na stanowiskach producentów.

O fabule wiemy nie wiele. Podczas CinemaConu 2023 ujawniono, iż bohaterowie będą mieli około 30 lat, a sama akcja filmu będzie rozgrywać się 12 lat po wydarzeniach znanych z serialu.  Potwierdzono również występ Katary, Sokki, Toph i Zuko. I właściwie to tyle z posiadanych informacji. Z kim będzie walczyła drużyna? W jakiej przygodzie wezmą udział? Nie wiadomo. Sama produkcja stanowić ma natomiast wstęp do zapowiedzianego serialu o avatarze z narodu Ziemi oraz filmów Kyoshi i Zuko.

W sequelu Avatar: Legenda Korry widzimy wiele możliwości, do których może odnieść się film. Na przykład Zuko szukający matki, ślub Aanga i Katary, Toph i jej akademia, a to tylko niektóre z potencjalnych wątków. Na chwilę obecną, musimy czekać na więcej informacji.

Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x