Co wiemy o drugim sezonie „Wiedźmina”?

Po premierze pierwszego sezonu fascynacja produkcją Netflixa rośnie. Fani serialu z niecierpliwością czekają na drugi sezon „Wiedźmina”. Czego więc możemy się po nim spodziewać, i właściwie: kiedy?

Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że zdjęcia do serialu rozpoczną się 17 lutego 2020 r. i tak jak dotychczas będzie nagrywany w Budapeszcie na Węgrzech oraz w studiu w Londynie.

Historia z pierwszego sezonu została opowiedziana jednocześnie na różnych płaszczyznach czasowych, ukazując życie Geralta, Ciri i Yennefer. Ich pierwowzorem stały się głównie dwa opowiadania Andrzeja Sapkowskiego: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. Natomiast drugi sezon będzie odnosił się do pierwszej części właściwej sagi (nie licząc opowiadań) „Krew elfów”, jak i do kolejnej, o tytule „Czas Pogardy”.

Co do fabuły serialu – najprawdopodobniej Geralt zabierze Ciri do Kaer Morhen, by tak jak on rozpoczęła swoje wiedźmińskie szkolenie. Nie wiadomo, co się stało z Yennefer, ale można przypuszczać, że jej droga ponownie zejdzie się z drogą Białego Wilka, a to dzięki życzeniu Geralta. Jeśli chodzi o kompana Wiedźmina – Jaskra, pewnie nadal będzie podróżował, kokietował kobiety i szukał kłopotów. Krótko mówiąc, czeka nas więcej zabawy w stylu podobnym, jak dotąd.

Źródło: Klik!

Miłośniczka kotów, książek i dobrej herbaty! Najbardziej preferuję fantastykę i romanse, ale innymi gatunkami nie pogardzę. Dodatkowo w moim sercu gości jeszcze teatr i taniec.
0
Would love your thoughts, please comment.x