„Constantine 2” jednak powstanie?

W wywiadzie dla serwisu The Hollywood Reporter, reżyser Francis Lawrence zdradził w jakiej obecnie sytuacji znajduje się Constatine 2.

Zmiana kierunku kreatywnego w filmowych produkcjach DC, wynikająca z mianowania Jamesa Gunna głównym architektem nowego kinowego uniwersum, wzbudziła pewne wątpliwości co do obecnego stanu produkcji. Wielu przewidywało, że sequel adaptacji przygód Johna Constantine’a z 2005 zostanie skasowany przez Warner Bros, jednak według reżysera nie ma się czym martwić. Zapytany o to czy bał się, że jego film zostanie odstawiony na bok po przetasowaniach na najwyższych szczeblach, odpowiedział: 

Nie, chociaż napotkaliśmy już wiele przeszkód. Ja, Keanu (Reevs) oraz Akiva (Goldstein) od lat próbowaliśmy odzyskać kontrolę kreatywną nad postacią, gdyż była ona oddana. Jeśli dobrze pamiętam NBC wyprodukowało serial, później J.J. (Abrams) chciał spróbować coś zrobić. Później zmieniła się władza w DC, która miała swoja plany. Jednak udało nam się wyszarpać jakąkolwiek kontrolę i zacząć pracować nad Constantine 2, co jest dla nas niezmiernie ekscytujące. Jesteśmy jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcji, ponieważ strajk wstrzymał prace na pewien czas. Jednak prawdopodobnie wrócimy do pracy zaraz po Święcie Dziękczynienia i ponownie wgryziemy się w temat. 

Niestety, na ten moment nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat sequelu produkcji z Keanu Reevesem w roli głównej. Jednymi potwierdzonymi informacjami są powroty: wspomnianego aktora do roli, Francisa Lawrence’a jako reżysera oraz Akivy Goldsteina jako głównego scenarzysty.

0
Would love your thoughts, please comment.x