Czego możemy się spodziewać w piątym sezonie „Szkoła dla elity”?

 18 grudnia 2021 miał premierę czwarty sezon serialu. Był to czas pełen wrażeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Jak to wszystko wpłynie na fabułę kolejnej części? Uważajcie na spoilery!

1.Czy policja zainterweniuje w sprawie Armanda?

Końcowe sceny ostatniego odcinka dały do zrozumienia, że Mencía powiedziała Benjaminowi prawdę o Armandzie. Dyrektor wpada w szał, kiedy dowiaduje się, że bogacz płacił jej za seks, a później ją szantażował. I najważniejsze, jeśli Ari powie, że to ta sama osoba o mało nie pozbawiła jej życia – Benjamin na pewno zgłosi sprawę na policję lub spróbuje działać na własną rękę. Jednak jest jeden haczyk – Armando nie żyje, a jego ciało jest na dnie jeziora. Jeśli policja zacznie go szukać, może to oznaczać kłopoty dla Samuela, Rebe, a przede wszystkim Guzmána, który zabił  Armanda.

2. Czy Rebe i Mencia dostaną drugą szansę?

Z pewnością łączy je szczególna więź – w końcu to Rebeka uratowała Mencie przed atakiem Armanda. Dziewczyny mają ku sobie i zależy im na sobie. Na drodze do szczęścia dziewczyn stoją uprzedzenia matki Rebe wobec Mencíi. Kolejnym problemem jest działalność matki Rebeki.  Kobieta wróciła do handlu narkotykami, co oznacza spore kłopoty, nawet jeśli Rebe postanowi tym razem nie mieć nic z tym wspólnego.

3. Co z Ari i Samuelem?

Guzmán wyjechał, pozostawiając Ari. Jeśli wyjawi policji, co naprawdę stało się na moście, w pełni oczyści to chłopaka z zarzutów. Jak wiadomo, Benjamin również polubił Samuela, więc teoretycznie nic nie stoi im na przeszkodzie, by spróbować ponownie. Byłoby to jednak trudne dla chłopaka, który poczuł się zraniony gierkami Ari i w trakcie imprezy sylwestrowej dał jej to do zrozumienia.

4. Czy Cayetana rozwinie swoją pasję?

W tym sezonie poznaliśmy Cayetanę innej strony. Pomimo pokus słuchała siebie i nie dała zmanipulować się Phillipe oraz jego matce. Dziewczyna z pewnością będzie chciała rozwijać swoją karierę i szukać okazji do zaprezentowania swoich projektów. Tylko czy matka Phillipe nie będzie chciała się na niej zemścić? W końcu odrzuciła księcia, wprost mówiąc, że ją molestował – a jak wiadomo, taka informacja może grozić jego wizerunkowi.

5. Co zastaną Guzman i Ander po powrocie z podróży?

Guzmán i Ander wyjechali w podróż dookoła świata. Dla Guzmana jest to szansa na oderwanie się od traumatycznych przeżyć – śmierci siostry, byłego przyjaciela, a teraz piętno bycia mordercą. Tylko on, Samu i Rebe wiedzą, co naprawdę stało się z Armandem. Ari może jednak pójść na policję –  nakłoniona przez Benjamina – a jak zostało wcześniej wspomniane, poszukiwania mężczyzny mogłyby okazać się sporym problemem dla uczniów. Może się wszystko zdarzyć! Jakie są Wasze typy?

Ander i Omar znów są razem. Jednak jak na ich związek wpłynie rozłąka? Co, jeśli Patrick znowu zawróci w głowie Omarowi, pod nieobecność Andera? A może to on pozna kogoś nowego?

 

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x