Czy doczekamy się serialu o Lando?

Lando Calrissian to jeden z bohaterów Gwiezdnych Wojen. W 2020 ogłoszono, iż trwają prace nad serialem, w którym ma grać główną rolę. Od tamtego czasu zapadła cisza i nie wiadomo było co dalej z produkcją.

Dopiero w kwietniu ubiegłego roku, podczas obchodów Star Wars Celebration, Kathleen Kennedy potwierdziła, iż plany dotyczące Lando są aktualne.

W projekcie ma wystąpić Donald Glover, a za scenariusz odpowiada Justin Simien.

W wywiadzie dla The Direct, scenarzysta skomentował swoje zaangażowanie w nadchodzącą serię.

Z pewnością włożyłem w to całe swoje serce i spędziłem dużo czasu pracując z nimi, aby stworzyć naprawdę świetny program. Wydaje mi się, że wszyscy to uwielbiają. Powiedziano mi, że z powodu harmonogramu musimy zrobić pauzę. Ostatnia aktualizacja jaką otrzymałem była kilka lat temu, więc nie wiem co się z tym dzieje.

Nie wiadomo, dlaczego pogłoski na temat Lando ucichły. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy serial ma zostać anulowany. W tym przypadku Kathleen Kennedy temu przeczy.

Jedną z rzeczy, która przemawia przeciwko produkcji jest fakt, iż nie ma na nią miejsca w planach Lucasfilm. Wraz z nadchodzącym crossoverem Dave’a Filoni’ego, produkcje takie jak Ahsoka czy Mandalorian grają w nich kluczową rolę, co może przełożyć się na dodatkowe sezony dla wszystkich, nie pozostawiając miejsca dla Lando. Kolejnym konkurującym serialem jest również The Acolyte, który może zająć wyższe miejsce w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Możemy tam dostać większą ilość historii z czasów Wielkiej Republiki, nie wspominając o potencjalnym poszerzeniu wiedzy na temat Sithów.

Miejmy nadzieję, że seria z Donaldem Gloverem w roli główniej, zmaterializuje się w niedalekiej przyszłości. Być może, mógł by powiedzieć nam coś więcej o Qi’rze, którą gra Emilii Clark.

Na chwilę obecną, nie wiemy nic o dacie premiery Lando.

Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x