Disney obchodzi 100 lecie działalności!

Disney gości już w naszych domach od 100 lat! I to w tym roku razem z nim, będziemy świętować piękny czas opowiadania historii, rozsiewania magii i pobudzania naszej wyobraźni.

The Walt Disney Company 10 lipca 2023 rozpoczął odliczanie, a co za tym idzie, fani Disneya z krajów Europy Środkowo-Wschodniej mogą uczestniczyć w niezwykłych atrakcjach, premierach ulubionych seriali, wystawach, koncertach i nie tylko. Nawet Polska przyłączyła się do obchodów stulecia wytwórni.

Urodziny datowane są na 16 października 2023 roku i z pewnością będą obchodzone w epickim stylu. Z tej okazji Disney, zapowiedział na listopad premierę filmu Życzenie, który ma być uhonorowaniem Walta Disneya i finałowym zwieńczeniem jubileuszu. Oczywiście, możemy także spodziewać się wielu innych produkcji, m.in. Między nami żywiołami, Indiana Jones i artefakt przeznaczenia czy Nawiedzony dwór. Nie zapominajmy, że w ramach świętowania Marvel oraz Pixar też przygotowały dla nas niespodzianki.

Disney+ również umila oczekiwania na rocznicę, dzięki odrestaurowanym klasycznym animacjom. Zdecydowanie jest w czym wybierać! Zobaczyć tam można przygody wielu kultowych postaci, które kojarzymy z dzieciństwa, m.in. Myszkę Miki, Minnie, Kaczora Donalda, Goofego, Pluto.

Polska również nie zwalnia tempa jeśli chodzi o obchody jubileuszu i zaskakuje pod każdym względem. Warszawski Multimedialny Park Fontann prezentuje, co piątek i sobotę cudowny pokaz pt. Disney100: Magiczna księga, a w ramach współpracy z Onet powstał podcast Disney100. Prowadzić go będzie Kamil Bałuk, a znajdziecie go na YouTube Disney Polska czy Onet Audio. Jednak to nie koniec atrakcji, ponieważ jubileuszowe produkcje zobaczymy także na Camerimage w Polsce, w Karlowych Warach w Czechach oraz TIFF w Kluż-Napoce, w Rumunii. Natomiast w Toruniu, zobaczymy niezwykłą instalację świetlną przy okazji Bella Skyway Festival.

Nie przegapcie wydarzenia i razem z The Walt Disney Company świętujcie ich urodziny !

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x