Czy powstanie John Wick 5? – Keanu Reeves komentuje

W niedawnym wywiadzie Keanu Reeves opowiedział o tym, czy powstanie piąta część historii o płatnym zabójcy.

Minęło już osiem lat od ukazania się pierwszej części przygód Johna Wicka. Po wielkim sukcesie zamówiono kolejną część, która również okazała się hitem. Takim sposobem dostaniemy już czwartą odsłonę produkcji. Oprócz wspomnianego wcześniej aktora wystąpią również Donnie Yen, Bill Skarsgård, Laurence Fishburne, czy Hiroyuki Sanada. Premiera 24 marca w kinach.

Keanu Reeves zdradził już nam, że w nadchodzącej produkcji otrzymamy jeszcze więcej świetnych scen akcji, a w szczególności sekwencji walk, z coraz to nowszymi i dziwniejszymi narzędziami. Potwierdzono już, że tytułowy bohater nauczył się walczyć nunczako na potrzeby filmu. Jeszcze nie zobaczyliśmy gotowego produktu na ekranie, a już krążą pogłoski o kolejnej kontynuacji. Oto co ma do powiedzenia aktor:

Musicie zobaczyć, jak publiczność zareaguje na to, co zrobiliśmy. Jedyny powód, dla którego mieliśmy szansę nakręcić te filmy, jest taki, że ludziom spodobało się to, co stworzyliśmy. Myślę więc, że musimy poczekać i przekonać się, jak zareaguje publika. Mam nadzieję, że im się spodoba.

Reżyser filmu Chad Stahelski również woli poczekać na reakcję publiczności:

Być może będziecie musieli dać mi i Johnowi Wickowi trochę przerwy. Zapytajcie mnie za kilka miesięcy. W następnym tygodniu będę modlił się do filmowych bogów, żeby skończyć z tym.

Oficjalny opis filmu wygląda następująco:

Ceny idą w górę, więc stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef, Markiz de Gramond, jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x