Morgan Freeman i Laurence Fishburne zagrają w angielskim remake’u „The Little Bedroom”

Stéphanie Chuat i Véronique Reymond zaprosili Morgana Freemana, Laurence’a Fishburne’a i Kate Marę, aby zagrali w filmie The Little Bedroom.

Potencjalni nabywcy będą mogli kupić dzieło na Europejskim Rynku Filmowym w Berlinie.

La Petite Chambre to debiut reżyserski Chuat i Reymond. Remake jest opisywany jako „opowieść o życiu i nadziei, ale przede wszystkim o sercu”. Film opowiada o Johnie, człowieku w podeszłym wieku i z osłabionym sercem, który jednak wciąż mocno trzyma się swojej niezależności. Nie chce zaakceptować próśb swojego syna Michaela, aby zamieszkał w domu spokojnej starości. Równie niechętnie przyjmuje pomoc od swojej pielęgniarki domowej, Rose. John jest zmuszony polegać na niej po ciężkim upadku w swoim domu, dzięki czemu wkrótce zbudują bliską więź, która jest korzystna dla nich obojga. Za sprawą przyjaźni odnajdują siłę, by przetrwać osobiste zmagania i uleczyć złamane serca.

Producent oryginalnego filmu, Vega Film, będzie produkował wraz z Garym Fosterem i Russem Krasnoffem. Foster wiąże szczególnie duże nadzieje z projektem:

Jestem bardzo podekscytowany możliwością pracy ze Stéphanie i Véronique nad The Little Bedroom. Są utalentowanymi filmowcami, którzy wnoszą do swoich filmów nie tylko odważną kinową wizję, ale także głębokie zrozumienie postaci. Pracując ze światowej klasy aktorami: Morganem, Kate i Laurencem, jestem podekscytowany wyjątkowym filmem, który nakręcą.

Morgan Freeman wcielał się w Boga w filmie Bruce Wszechmogący czy Ellisa Boyda „Red” Reddinga w Skazanych na Shawshank.

Laurence’a Fishbourne’a mogliśmy podziwiać, między innymi w Matrixie, Johnie Wicku i produkcjach Marvela (np. Agenci T.A.R.C.Z.Y).

Kate Marę z kolei możemy zobaczyć w House of Cards, American Horror Story czy Nauczycielce.

0
Would love your thoughts, please comment.x