Czy serial „Stargirl” szykuje miejsce dla Zielonej Latarni?

W tym tygodniu w Stargirl, Courtney Whitmore poświęciła chwilę na przyjrzenie się zielonej latarni, którą zabrała z kwatery głównej JSA. Czy artefakt superbohatera jest po prostu easter eggiem, czy zapowiedzią czegoś więcej?

Na początku tego roku serial Arrow w swoim finałowym odcinku również miał odniesienie do Korpusu Zielonej Latarni, choć była ona znacznie subtelniejsza. Kiedy John Diggle – który od dawna jest przymierzany przez fanów do roli Zielonej Latarni – przygotowywał przenieść swoją rodzinę do Metropolis, w pobliżu rozbił się meteor, uderzając go całkiem mocno. Następnie zaczął przeczesywać szczątki, by w końcu znaleźć tajemnicze pudełko, które po otwarciu emitowało jasne zielone światło.

Bardzo szczegółowo wynegocjowaliśmy i omawialiśmy parametry, i czuję, że gdybym powiedział cokolwiek poza tym, co pokazaliśmy, to naruszyłbym naszą umowę z DC.

– wyjaśnił jakiś czas temu Marc Guggenheim, odpowiedzialny za seriale Arrowverse.

Wróćmy do tematu. Opracowany z myślą o platformie streamingowej DC Universe, serial Stargirl do tej pory miał o wiele więcej swobody, wspominając o ikonach bohaterów, zarówno w retrospekcji, jak i podczas wizyt w siedzibie JSA. I chociaż Courtney pozostawiła hełm Flasha (Jaya Garricka) podczas plądrowania tego miejsca w imię dobra sprawy, gwizdnęła kostium i maskę Wildcata (którymi niedługo później obdarzyła koleżankę z klasy – Yolandę), gogle Doktora Mid-Nite’a i klepsydrę Hourmana (których zobaczymy w nadchodzącym odcinku numer pięć), „różowy długopis” Johnny’ego Thundera i wspomnianą latarnię.

TVLine zapytała twórcę i współzałożyciela serialu, Geoffa Johnsa, czy serial miał jakieś plany na ukazanie Zielonej Latarni. Na początku grzecznie odpowiedział: „Nie chcę o tym rozmawiać”, po czym jednak stwierdził: „Mamy plany dotyczące lampy i historię kolejnych odcinków”.

Z kolei w wywiadzie dla Comicbook.com powiedział:

Ludzie myślą: „Och, easter egg z różowym długopisem i zieloną latarnią”, ale to nie są easter eggi. To są drogi do nowych historii. I… mam nadzieję, że będziemy nadal opowiadać te historie w kolejnych sezonach serialu. Zobaczymy. Ale wszystko gdzieś prowadzi.

Czy twórcy będą mieli szansę opowiedzieć wszystko, co planują? Mam nadzieję, że tak, bo ten serial, póki co bardzo mi się podoba, a recenzje też ma dobre. A Wam jak się podoba? Dajcie znać w komentarzach.

0
Would love your thoughts, please comment.x