Co wiemy o aktorach grających w Szkoła dla Elity? Co robią? Gdzie grali? – Itzan Escamilla | #2

Dzisiaj pogadamy trochę o Itzanie Escamillu, hiszpańskim aktorze, który zasłyną dzięki roli Samuela w serialu Netflixa Szkoła dla Elity.

Itzan Escamilla Guerrero urodził się 31 października 1997 roku w Madrycie. Jest synem producenta telewizyjnego. Studiował aktorstwo w Madrycie, w szkole Cristina Rota.

Karierę rozpoczął jako aktor w sztuce równoległych wszechświatów o Dividzie Lindsay’ego-Abaire. Pracował również przy hiszpańskim serialu telewizyjnym Victor Ross, który był nadawany w 2016 roku. Zagrał rolę Joana, pasierba głównego bohatera i była to jego pierwsza rola w telewizji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Made of glass

Post udostępniony przez ITZZZAN (@itzan.escamilla) Sty 30, 2019 o 12:57 PST

Itzan wystąpił w serialach jak: Medical Center, Six Sisters i The End of the Road. W 2017 roku zaliczył mały występ w historycznej serii El Ministerio del Tiempo.

Wszystko zmieniło się 5 października 2018 roku. Dzięki serialowi Szkoła dla Elity, w którym Itzan zagrał Samuela Garcia, który otrzymał stypendium na studia w prestiżowej szkole. Rola przyniosła mu rozpoznawalność oraz popularność na Instagramie gdzie obserwuje go około 7,5 mln osób.

W 2020 roku ma pojawić się film Planet 5000, gdzie Itzan zagra młodego Sergiego. Na chwilę obecną premiera filmu miała się odbyć w lutym, ale została przeniesiona z powodu pandemii koronawirusa.

Aktor dosłownie ukradł rolę Aronowi Piperowi, który jako pierwszy został obsadzony w roli Samuela. Itzan dowiedział się o tym projekcie od swojego przyjaciela i spróbował swoich sił dołączyć do obsady.

Aktor zdradził w wywiadzie dla Esquire, że jest wielkim fanem seriali Pose i Euphoria.

Jeśli o czymś zapomniałem, napisz w komentarzu! Stwórzmy razem fajną biografię aktora! 

Co wiemy o aktorach grających w Szkoła dla Elity? Co robią? Gdzie grali? – Inni członkowie obsady (Wystarczy kliknąć interesujący ciebie obrazek):

Źródło: Wikipedia
Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x