Kolejne absurdy… – Recenzja 7×04 The 100 [Spoilery]

Czwarty odcinek ostatniego sezonu The 100 rozpoczął się w miejscu, którym zakończył się drugi odcinek gdzie Octavia i Diyoza zostały zabrane przez uczniów.

Na planetę Skyring przybywa nowy więzień o imieniu Dev, który razem z Hope spędza następne dziesięć lat i tworzą razem słodką rodzinną więź. On nauczył ją wszystkiego, między innymi sztuk walki oraz był dla niej trochę jak ojciec. Okropna była ta muzyka w tle wspomnień Hope, rozumiem chęć pokazania zbliżenia. Całe szczęście nie poświęcili temu dużo czasu.

Nie wiem jak wy, ale robić powtórkę z rozrywki, gdzie na Skyring pojawił się kolejny nowy więzień i znowu podobny wątek… Czekanie 5 lat, aby znowu wejść w anomalię. Moim zdaniem Echo zachowała się nie fair do prośby Orlando, który prosił, aby nie zabijać uczniów.  Znowu pojawia się problem z dokonywaniem trudnych decyzji. Ileż razy może to się przewijać…

Wróćmy teraz do wątku Clarke, która po raz kolejny jest kluczem do zakończenia ostatniej wojny. Nie rozumiem tej decyzji. Mam wrażenie, że bohaterka nie może nawet przez chwilę złapać przerwy. Co kolejny sezon to jakaś walka.

Raven podczas odkrywania nowej technologii uczniów odkryła parę ciekawych informacji, ale głównym odkryciem jest, że można podróżować między planetami. Cała brygada na czele z Clarke stwierdzili, że wejdą w anomalię, aby dostać się na inną planetę. Dziwne jest to, że weszli tam bez żadnych zapasów, przygotowania. Nie pomyśleli o podstawowych rzeczach takich jak: Czy jest tam życie? Czy jest tam tlen?

Naprawdę nie wiem, do czego zmierza ostatni sezon The 100. Jak na razie jestem zawiedziony poziomem serialu. Mam nadzieję, że z kolejnymi odcinkami będzie coraz lepiej. Nie będzie już tak absurdalnych pomysłów. Ponoć w następnym odcinku ma pojawić się Bellamy.

Poprzednie recenzje (wystarczy kliknąć): 

Szału nie było… Recenzja 7×01 The 100! [SPOILERY]

Poznajemy kolejne fakty… – Recenzja 7×02 The 100 [Spoilery]

No to mamy chaos… – Recenzja 7×03 The 100 [Spoilery]

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x