Czy sezon 2. „Ród Smoka” może pozwolić sobie na utratę tej kluczowej postaci?

Produkcja Ród Smoka może pochwalić się wieloma postaciami, jedne z nich są na tyle ważne, że nie można ich wyciąć. Plotki donoszą, że właśnie te kluczowe postacie mogą się nie pojawić w drugim sezonie.

Ród Smoka powraca latem 2024 roku, kontynuując historię wojny domowej Targaryenów pomiędzy Rhaenyrą (Emma D’Arcy) i jej przyrodnim bratem Aegonem (Tom Glynn-Carney), gdzie oboje ubiegają się o tron ​​​​ojca. Choć szczegóły nadchodzącej fabuły nie są jeszcze znane, oficjalnie opiera się na historii Westeros udokumentowanej w powieści George’a R. R. Martina Ogień i Krew. Gdy zostaną ujawnione szczegóły obsady, wielbiciele czekają na informacje o przewidywanych dodatkach do obsady, czyli np. udziału Cregan Stark i Alys Rivers (Gayle Rankin). Jednak obecność niektórych postaci pozostaje dziwnie nieokreślona w oficjalnych ogłoszeniach, a plotka sugeruje, że jest ku temu powód.

Konto na Twitterze @housethedragons stwierdziło niedawno, że Książę Daeron oraz Nettles nie pojawią się w sezonie drugim.

Zniknięcie Daerona, jako najmłodszego dziecka Alicent (Olivia Cooke) już zauważone przez wielu. Mimo to jego istnienie zostało potwierdzone w sekwencji otwierającej, co sugeruje, że pojawi się, choć być może nie w sezonie drugim. Jednak Nettles to zupełnie inna sprawa. Jej wprowadzenie w naturalny sposób pasuje do tego etapu, ponieważ ona, Addam z Hull, Ulf Biały i Hugh Hammer stają się najnowszymi smoczymi jeźdźcami. Kilka rzeczy wyróżnia Nettles: bycie kobietą, jej nievalyriańskie cechy i wyjątkowy sposób zdobywania smoka. Chociaż odgrywa znaczącą część historii, istnieje kilka powodów, dla których opuściła Ród Smoka. Od zakończenia pierwszego sezonu fani spekulują, że może zostać połączona z Rhaeną (Phoebe Campbell), aby dać bohaterce więcej pracy, ale brak Nettles w nowym epizodzie tego nie potwierdza. Są też inne powody, dla których serial może nie chcieć wykorzystać jej historii, a zwłaszcza wpływ jej obecności na małżeństwo Rhaenyry i Daemona (Matt Smith). Ale niezależnie od powodów, ona jest główną postacią i jeśli naprawdę nie będzie jej w drugim sezonie, będzie to strata dla produkcji.

Kim jest Nettles w Ogniu i krwi? I dlaczego jest ważna w Rodzie Smoka?

Nettles dołącza do historii poprzez zdobycie smoka, pomimo jej niepewnych narodzin. Poszukując nowych jeźdźców smoków, Czarni pozwalają valyriańskim draniom, zwanym smoczymi nasionami, spróbować związać się z nieodebranymi smokami podczas wydarzenia zwanego Zasiewem Nasion. To jest wprowadzenie dla czterech głównych postaci, którym udało się zostać jeźdźcami smoków i zgodzili się walczyć dla Rhaenyry. Kluczem do znaczenia Nettles jest jej smok, Sheepsteeler. Każdy smoczy jeździec biorący udział w wojnie może mieć znaczący wpływ na wydarzenia, a Nettles i Sheepsteeler toczą wiele bitew dla Czarnych. Podczas Zasiewu Nasion wielu próbowało przywłaszczyć sobie Sheepssteelera, ale poniosło porażkę. W przeciwieństwie do innych, Sheepsteeler dorastał bez jeźdźca, co czyniło go jednym z bardziej niestabilnych smoków, raniąc lub zabijając większość, którzy próbowali go dosiąść. Jednak Nettles udaje się zdobyć dzikiego smoka, mając zaledwie szesnaście lat.

Jej niekonwencjonalna strategia zdobycia smoka nie jest jedyną rzeczą, która odróżnia Nettles od innych smoczych nasion. Kolejną różnicą jest to, że  jest jedynym żeńskim smoczym nasieniem, który ma smoka, co skupia szczególną uwagę na kobietach z tej historii. Nettles przeciwstawia się prymitywnemu stereotypowi kobiety, opisywana jest jako wulgarna i zacięta, co odróżnia ją od jeźdźców smoków Targaryenów, które zachowują się z wdziękiem i opanowaniem. Ale co ważniejsze brakuje jej potwierdzonych przodków z rodu Targaryenów, jak i cech valyriańskich. Większość smoczych nasion, którzy odnieśli sukces, wygląda jak wymieniony ród,  czyli taki Ulf Biały, którego imię wzięło się od ich włosów, lub twierdzą, że mają konkretnego przodka, jak Adam z Hull, który mówi, że jest synem Laenora Velaryona (John MacMillan).

Dokładne wymagania, aby zostać jeźdźcem smoków, nie są jasne, ale pochodzenie wydaje się odgrywać pewną rolę. Targaryenowie oraz większości smoczych nasion czyli ich potomstwo to jedyni obywatele Westeros, którzy dosiadają smoków. To ograniczenie mogą być próbą kontrolowania ich potężnych zasobów, ale jazda na smokach jest również przyczyną kazirodztwa Targaryenów, którzy starają się zachować czystość krwi. Jednakże ród ten był jedną z wielu rodzin jeźdźców smoków w Starej Valyrii, a są wyjątkowi tylko dlatego, że przeżyli Zagładę. Zbyt często podkreśla się brak valyriańskich cech Nettles, aby można go było uznać za nieistotny. Z powodu tej różnicy dziewczyna stawia pytania dotyczące wymagań jeźdźca smoków. Niektóre spekulacje wiążą się z jej unikalnej metody pochodzącej od starożytnych Valyrian, którzy byli pasterzami, zanim nauczyli się nawiązywać więzi ze smokami. Jeszcze inne plotki w książce sugerują, że używała magii. Podczas gdy Ogień i Krew utrzymują tajemnicę, Ród Smoka ma szansę zgłębić wiedzę o jeździectwie smoków, co jest nikłą szansą, jeśli nie pojawi się w sezonie 2.

Dlaczego w Rodzie Smoka pominięto Nettles?

Biorąc pod uwagę resztę obsady, nieobecność dziewczyny jest podejrzana. Jednak pogłoski, że Nettles nie pojawi się, mogą uwiarygodnić teorię fanów, jakoby ją można było połączyć z córką Daemona, Rhaeną, co skutecznie wyeliminowałoby Nettles z serialu, ale drastycznie zmieniłoby to historię. Teoria wywodzi się z momentu w sezonie 1, kiedy Daemon wspomina o nieodebranych smokach, a kamera przenosi się na Rhaenę, która od dawna pragnęła smoka jak reszta jej rodziny, co sugeruje, że spróbuje go zdobyć. Mając przodków Targaryenów po obu stronach, Rhaena jest idealną kandydatką do zdobycia jednego ze smoków bez jeźdźców, a prawda jest taka, że ​​w Ogniu i Krwi nie ma wiele do zrobienia, gdy jej rodzina toczy wojnę. Kolejnym punktem tej teorii jest to, że krążą plotki o tym, że Nettles jest bękartem Daemona.

Jednak bardziej prawdopodobnym powodem obcięcia Nettles jest nieunikniony koniec jej historii. W miarę jak ona i Daemon zbliżają się do siebie, Rhaenyra nabiera podejrzeń co do ich związku. Już nie ufając smoczemu nasieniu, doświadczywszy wielokrotnych zdrad i obserwując śmierć swoich dzieci, Rhaenyra postrzega dziewczynę jako zagrożenie i zleca jej śmierć, powodując jej ucieczkę i zniknięcie, tak że nigdy więcej o niej nie słyszano. Po tym, jak związek pomiędzy Daemonem i Rhaenyrą stał się popularny w sezonie pierwszym, a teraz, gdy są małżeństwem, nielojalność Nettles i Daemona może być komplikacją, w którą Ród Smoka nie chce się zagłębiać. Taki obrót wydarzeń z pewnością podważa, że Rhaenyra i Daemon są dla siebie prawdziwą miłością. Pościg Daemona za swoją siostrzenicą od samego początku budził kontrowersje wśród widzów. Chociaż zawieranie małżeństw z rodziną jest w przypadku Targaryenów czymś powszechnym, a różnica wieku jest normalna w tej scenerii, sposób w jaki Daemon potraktował młodą Rhaenyrę wzbudził wiele kontrowersji, zwłaszcza gdy przemycił ją do burdelu, aby ją uwieść. Wielu fanów podchwyciło ten pomysł, co doprowadziło do pewnej debaty, ale danie Daemonowi kolejnego związku z młodą dziewczyną może sprawić, że jego obrona stanie się niemożliwa. Historia Nettles nie może istnieć bez wyraźnego związku z Daemonem.

Jeśli plotka, że ​​dziewczyna nie pojawi się w sezonie 2 okaże się prawdziwa, będzie to oznaczać znaczące odejście od Ognia i Krwi.

Ród Smoka można oglądać wyłącznie w serwisie Max.

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x