Czy Star-Lord powinien umrzeć w „Strażnikach Galaktyki vol. 3.”?

Czy Peter Quill powinien umrzeć w trzeciej części przygód Strażników Galaktyki? Czy takie zakończenie nadałoby większego sensu tej postaci?

Chris Pratt zadebiutował w MCU w filmie z 2014 roku. Od tego czasu swoją rolę grał pięć razy i powtórzy to po raz szósty w maju przyszłego roku w zakończeniu trylogii Gunna. Chodzą pogłoski o rzekomym uśmierceniu ważnej postaci tego zespołu, jak na przykład Drax czy Rocket. Warto zadać pytanie, czy śmierć Star-Lorda nie byłaby jego idealnym zakończeniem w tym uniwersum?

Peter Quill na początku swojej filmowej historii musiał się mierzyć z widokiem umierającej na raka mamy. Następnie tego samego dnia został porwany przez statek kosmiczny i dorastał wychowywany przez Yondu Udontę. W drugim filmie o przygodach Strażników Galaktyki poznaje swojego biologicznego rodzica. Na początku cieszy się z tego spotkania, jednak gdy dowiaduje się, że to on wszczepił matce guza, postanawia go zabić. W tej samej produkcji ginie jego przybrany ojciec. Podczas wydarzeń z Wojny bez granic umiera jego ukochana – Gamora, co wyzwala w nim jeszcze większe cierpienie.

Biorąc pod uwagę, jak wiele stracił i to, jak wiele bólu musiał przepracować, śmierć byłaby najlepszym zakończeniem jego historii w MCU. Zwłaszcza że Gamora, która dotarła do Świętej Linii Czasowej, nie ma o nim żadnych wspomnień. Żywi nadzieję, że ta wersja ukochanej również odwzajemni jego uczucia. Choć nie jest to poza sferą możliwości, może pogorszyć tragiczny los postaci, która straciła wszystkich bliskich. W trzeciej części Strażników Galaktyki mógłby on poświęcić się w imię większego dobra, aby uratować pozostałych. Byłaby to także jego pokuta za kardynalny błąd podczas bitwy z Thanosem na Tytanie.

Los Tony’ego Starka pokazał, że każdy superbohater może mieć piękne zakończenie. Choć to smutne i wielu fanów pewnie uroni łzę w fotelu kinowym, jest to coś poetyckiego, co nadaje filmowi większych emocji. Premiera zakończenia trylogii o Strażnikach Galaktyki zapowiedziana jest na 5 maja 2023 roku. Będzie to ostatnia produkcja Jamesa Gunna dotycząca tej grupy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x