Czym różni się „Julie and the Phantoms” od „Julie e os Fantasmasas”?

Julie and the Phantoms opiera się na brazylijskim serialu telewizyjnym. Jednak Netflix zmienił znacznie więcej niż tylko nazwę zespołu Apolo 81.

Julie And The Phantoms to najnowsza musicalowa komedia Kenny’ego Ortegi, opierająca się na brazylijskim serialu Julie e os Fantasmasas. Śledzi losy muzycznie utalentowanej Julie, która poznaje duchy muzyków — Alexa, Luke’a i Reggiego. Razem odkrywają, że stają się oni widoczni dla żywych ludzi — ale tylko wtedy, gdy występują z Julie. Po stworzeniu swojego zespołu Julie And The Phantoms, Julie uczy się akceptować stratę matki. Natomiast The Phantoms uczą się radzić sobie ze swoją przedwczesną śmiercią.

Chociaż Julie And The Phantoms opiera się na Julie e os Fantasmasas, wykonawca i reżyser Kenny Ortega pozwolił sobie na dużą swobodę twórczą. Oba seriale skupiają się wokół Julie i jej zespołu duchów, ale nie mają wiele wspólnego. Julie e os Fantasmasas było emitowane w latach 2011-2012 w Brazylii i kręciło się wokół Julie borykającej się z normalnymi nastoletnimi problemami. Duchy pomagały jej przezwyciężyć niską samoocenę oraz radzić sobie z młodzieńczymi zauroczeniami. Julie e os Fantasmas wprowadzono na rynek jako odpowiedź Brazylii na popularny serial Disney Channel — Hannah Montana.

Seria Netflix Julie And The Phantoms ma te same podstawowe założenia, co Julie e os Fantasmasas. Jednak w nowej wersji Ortega i showrunner Dan Cross postanowili skupić się bardziej na mitologii otaczającej duchy i zgłębieniu żałoby Julie. Julie And The Phantoms jest pełne oryginalnych piosenek oraz numerów tanecznych autorstwa Ortegi, a nie teledysków narzuconych przez Julie e os Fantasmasas.

Oto wszystkie główne różnice pomiędzy Julie e os Fantasmas i Julie And The Phantoms:

W oryginalnym serialu mama Julie nie umarła

Główną postacią w Julie And The Phantoms jest Julie (Madison Reyes), która próbuje pogodzić się ze śmiercią swojej matki i ponownie zacząć tworzyć muzykę. Jej emocjonalna podróż stanowi fundament dla Julie And The Phantoms. Sprawia, że serial jest bardziej przyziemny mimo obecności duchów, czyniąc go o wiele lepszym. Jednak mama Julie nigdy nie umiera w Julie e os Fantasmasas. Zamiast tego, Julie e os Fantasmas zaczyna się od przeprowadzki Julie i jej rodziny do nowego domu, a obecność duchów sprowadza się głównie do pomagania jej w przyziemnych nastoletnich problemach.

Podczas gdy Julie And The Phantoms była w stanie sprowadzić tę historię na ziemie dzięki skoncentrowaniu go wokół żałoby Julie, Julie e os Fantasmasas nie ma tego samego emocjonalnego zaplecza.

Julie nie podkochiwała się w Luke’u.

W Julie e os Fantasmasas główna bohaterka nie odwzajemniała uczucia Daniela, czyli naszego teraźniejszego Lucke’a. Jej cała uwaga była skupiona na Nicholasie, popularnym chłopaku uczęszczającym do jej szkoły. Ku rozpaczy wielu fanów, którzy liczyli na relację pomiędzy nimi, tę dwójkę łączyła jedynie przyjaźń, mimo że Daniel był w niej zakochany.

Na szczęście w Julie and the Phantoms historia zmierza w całkowicie innym kierunku. Twórcy wyraźnie dają nam do zrozumienia, że Julie i Luke’a zdecydowanie łączy coś więcej, niż przyjaźń.

Apolo 81 Vs. Sunset Curve

Niektóre ze zmian, jakie Netflix wprowadził w Julie And The Phantoms uaktualniły serial dla współczesnej publiczności. Julie e os Fantasmasas miało swoją premierę w 2011 roku, a tytułowy zespół duchów został nazwany Apolo 81. W przeciwieństwie do Sunset Curve, którzy zmarli w 1995 roku z powodu skażonych hot-dogów, członkowie Apolo 81 zmarli w latach osiemdziesiątych w tajemniczych okolicznościach. Podczas gdy duchy Apolo 81 zostały uwolnione z zapomnianej płyty winylowej. Duchy Sunset Curve zostały wypuszczone z płyty demo, którą Julie znalazła w starym studiu muzycznym swojej matki.

Duchy mają również swój własny ważny wątek w Julie And The Phantoms, gdzie przypadkowo sprzedają swoje dusze Calebowi Covingtonowi. Próbując uniknąć kłopotów, starają się zrealizować swój niedokończony interes. W Julie e os Fantasmasas, duchy chcą tylko pomagać Julie i grać muzykę. Zmiany dokonane w Julie And The Phantoms nie tylko unowocześniają serial i wzbogacają jego mitologię. Przede wszystkim dają Alexowi, Luke’owi i Reggie’emu dopracowany rozwój postaci.

Nicholas miał tajemnice

Postać Nicholasa występuje zarówno w Julie And The Phantoms, jak i Julie e os Fantasmasas. Jest popularnym chłopcem, w którym Julie się kocha. W obu programach Nick spotyka się z jej rywalką. Wredną dziewczyną Thalitą w wersji brazylijskiej i ex-przyjaciółką Carrie w wersji Netflix. Podczas gdy w Julie And The Phantoms Nick nie jest zbyt rozwiniętą postacią, w Julie e os Fantasmas jest o wiele bardziej znaczący. Julie dowiaduje się, że Nicholas ukrywa przed wszystkimi tajemnicę. Potajemnie jest wielkim nerdem, ale nie może być sobą z powodu swojej popularności. Nick w Julie And The Phantoms nadal jest popularnym chłopcem, ale nie boi się być sobą i uparcie walczy o względy Julie.

The Hollywood Ghost Club Vs. The Spectral Police

Julie And The Phantoms stworzyło upiorne podziemie Los Angeles. Najbardziej znaną miejscówką jest Hollywood Ghost Club. Klub nocny należący do złośliwego ducha i byłego magika Caleba Covingtona. Hollywood Ghost Club jest obsługiwany przez duchy, które sprzedały swoje dusze Calebowi. Stawia na wyrafinowane pokazy dla żywych ludzi, którzy zapłacili dużo pieniędzy, by móc zerknąć na życie pozagrobowe. Julie And The Phantoms sugeruje istnienie większego społeczeństwa duchów żyjącego równolegle z żyjkami (żyjącymi) w Los Angeles. Miejmy nadzieję, że wątek ten zostanie bardziej rozszerzony w 2 sezonie.

W Julie e os Fantasmasas, największą instytucją zrzeszającą duchy jest Spectral Police. Caleb Covington i Hollywood Ghost Club nie istnieją w brazylijskim show — to nowość w serii Netflix. W Julie e os Fantasmasas widomowa policja pilnowała upiornych hijinksów i tylko od czasu do czasu interweniowała. Zamiast głównego złoczyńcy, takiego jak Caleb, jedynymi łotrami w Julie e os Fantasmasas były nastolatki.

Julie E Os Fantasmasas nie było o śmierci.

Największą zmianą w wersji Netflix Julie And The Phantoms było skupienie się na zaakceptowaniu śmierci i uzdrawiającej mocy miłości. Poprzez wykorzystanie emocjonalnego rozwoju Julie jako podstawy serialu, Julie And The Phantoms eksplorowało przezwyciężenie żałoby poprzez muzykę oraz drogę Fantomów do zaakceptowania własnej przedwczesnej śmierci. Ton Julie e os Fantasmas bardziej przypomina serialowy Disney Channel wzorowany na Hannie Montanie. Zamiast rozważać wpływ żałoby, serial brazylijski był dość typową komedią dla nastolatków, przez co Julie e os Fantasmasas znacznie różni się od Julie And The Phantoms.

 

Choć Julie And The Phantoms opiera się na brazylijskim show, Kenny Ortega i Dan Cross dokonali kilku dużych zmian. Począwszy od modernizacji serialu dla współczesnej widowni za pomocą Sunset Curve skończywszy na oparciu serii na emocjonalnym wątku Julie. Julie And The Phantoms jest bardziej emocjonalną i wzruszającą historią niż jej brazylijska poprzedniczka. Podczas gdy oba seriale podążają za przygodami Julie przy wsparciu jej upiornego boysbandu, seria Netflix zmienia niepoważny motyw w ugruntowaną i poruszającą historię o sile miłości.

Oglądaliście brazylijską wersję? Cieszycie się z wprowadzonych zmian?

0
Would love your thoughts, please comment.x