Disney+ wyprodukuje pierwszy polski serial. Co wiemy o produkcji?

fot: Disney+

Disney+ zaczyna inwestować w polskie produkcje! Co wiemy o pierwszym serialu?

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym „Breslau” bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza

– powiedziała Magdalena Cieślak, Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.

W Warszawie, 14 maja 2024 roku streamer ogłosił rozpoczęcie zdjęć do serialu o roboczym tytule Breslau, swojej pierwszej polskiej produkcji oryginalnej. Wystąpią w nim między innymi: Tomasz Schuchardt (Jesteś Bogiem, Chrzest), Agata Kulesza (Róża, Ida) i Sandra Drzymalska (IO, Filip). Reżyserem jest Leszek Dawid (Jesteś Bogiem, Ki), a za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska.

Akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego rozgrywa się w 1936 roku w ówczesnym Breslau (obecnie Wrocław). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia…

Producentem serialu jest ATM Grupa, największe niezależne studio produkcyjne w Polsce, wielokrotnie nagradzane, specjalizujące się w produkcjach fabularnych, które w swoim dorobku ma takie tytuły jak: Wataha, Zachowaj spokój, Absolutni debiutanci.

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x