Doktor Strange może być winien przybycia Kanga

W internecie pojawiła się ciekawa teoria mówiąca o tym, kto tak naprawdę stoi za przybyciem głównego złoczyńcy sagi multiwersum.

W finale serialu Loki otrzymujemy pierwszy wgląd na postać graną przez Jonathana Majorsa. Zagrał on jednego z wariantów Kanga, czyli Tego, który pozostał. Główni bohaterowie serii po pokonaniu Aliotha dochodzą do zamku na końcu czasu, w którym przesiaduje złoczyńca. Strzegł on świętej linii czasu, ze względu na dawne wojny w multiwersum, które rozpętały jego warianty. Do jej ochrony powołał również organizację TVA. Serial kończy się zabiciem przez Sylvie mężczyzny. Następnie widzimy, jak różne linie czasu rozgałęziają się i nachodzą na siebie, co sugeruje rozerwanie multiwersum.

W 2016 roku Doktor Strange zaczyna manipulować czasem, mając do dyspozycji kamień nieskończoności. Dzieje się to głównie w walce z Kaeciliusem, a następnie z Dormammu. Po przebiegłym pokonaniu bestii z mrocznego wymiaru Mordo mówił, że te działania mogą mieć ogromne konsekwencje. W tym samym filmie zostało wyjaśnione, że czarownicy czerpią swoją moc z innych wymiarów. Jeśli zaklęcie nie zostanie rzucone poprawnie, to może drastycznie wpłynąć na multiwersum. Przykładem tego jest nieudane zaklęcie Stephena w Spider-Man: Bez drogi do domu.

To właśnie manipulacja czasem i nieudane zaklęcie może stanowić kluczowy moment do pojawienia się Kanga. Jeśli tak, to Doktor Strange będzie kluczową postacią do walki z głównym przeciwnikiem sagi w Avengers: Tajne Wojny. Po wydarzeniach z drugiej części jego przygód mógł udać się z Cleą, aby powstrzymywać najazdy Kanga. Jest to pewnie historia do opowiedzenia ewentualnie w trzeciej części filmu. Dzięki tej przygodzie Stephen dowiedziałby się, co jest konsekwencją jego działań i ponownie oceniłby swoją przeszłość.

Jest to tylko teoria, której nie można brać całkowicie dosłownie. Należy pamiętać, co powiedziała postać grana przez Jonathana Majorsa w finale serialu Loki. Zabijając jego, trzeba liczyć się z tym, że przyjdą o wiele gorsze warianty. Premiera szóstej części przygód Avengers, kończącej sagę multiwersum zapowiedziana jest na maj 2026 roku.

0
Would love your thoughts, please comment.x