Duchy, wiedźmy czy może piekło? Jak wyglądają zaświaty? Recenzja mangi „Pensjonat w zaświatach”

Japoński komiks został stworzony przez Waco Ioka. Czy warto sięgnąć po tę pozycję? 

Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: w świecie widzialnym, w którym żyje każdy z nas oraz w zaświatach zamieszkiwanych przez demony. Te dwa wymiary – ludzi i istot nadnaturalnych – są: 

nierozerwalne niczym dwie strony tej samej monety. W wielu miejscach się łączą

Historia skupia się na Aoi, której niedawno zmarł dziadek. Poza pieniędzmi na kontynuowanie nauki i kilkoma pamiątkami, odziedziczyła po nim moc. Dzięki niej może widzieć demony. Pomimo ostrzeżeń dziadka dziewczyna co jakiś czas dokarmiała przybyszów z innego świata. Niestety pewnego dnia popełniła błąd i poczęstowała lunchem jednego z nich, a on wywrócił jej życie do góry nogami. 

Dobre serce dziewczyny zostało wykorzystane przez Pana Niebiańskiej Gospody, który ją porwał. Aoi dowiaduje się, że musi poślubić Mistrza, aby spłacić dług dziadka. Chcąc znaleźć sposób na wyjście z tej beznadziejnej sytuacji, postanawia znaleźć pracę i uregulować rachunki.  

Nie spodziewałem się tak dobrego i wciągającego opowiadania. Wszystko zaczyna się od wspólnych wspomnień Aoi z dziadkiem. Fabuła rozwija się w bardzo dobrym kierunku. Autor mangi coraz bardziej zagłębia czytelników w powieść rysunkową. Podoba mi się to, że wraz z rozwojem historii dynamika wciąż pozostaje na tym samym poziomie. Nie ma tutaj zbędnych wątków, a sceny pozostają ciekawe i wciągające. Wszystko to sprawia, że od Pensjonatu w zaświatach ciężko oderwać wzrok. 

Uwielbiam wygląd Kitsune. Zaciekawił mnie. Mam niedosyt tej postaci. W ogóle wszystkie żywe istoty są narysowane w bardzo ciekawy sposób. Ich twarze mają delikatne rysy. Każdy bohater posiada jakąś cechę, która sprawia, że ciężko go nie lubić. Świat wykreowany przez Waco Ioka intryguje. W sumie przypomina Ziemię. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg tej historii. 

Polubiłem główną bohaterkę – Aoi. Dziewczyna stara się walczyć mimo przeciwności losu. Próbuje odnaleźć się w sytuacji, w której zostawił ją dziadek. Ukazuje taką kobiecą siłę. Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu. Szczególnie że końcówka bardzo mnie zaskoczyła.

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
1
0
Would love your thoughts, please comment.x