ENI wraz z nadejściem nowego roku wydała nowy teledysk i ukazuje nieznane dotąd fakty o swojej przeszłości!
Za kompozycję i produkcję utworu Obsesja odpowiedzialny jest Mike Johnson (twórca Eluwiny), a tekst napisała ENI. Wokalistka o orientalnym pochodzeniu i polsko-libańskich korzeniach nie zamierza zwalniać tempa i już zapowiada, że kolejne single czekają gotowe, by ujrzeć światło dzienne, ale nie zdradza jeszcze dokładnych dat. Wiemy tylko, że nie każe nam długo na nie czekać.
O singlu artystka mówi następująco:
Obsesja odnosi się do wspólnie spędzonych chwil z drugą połówką, które potrafią być jak afrodyzjak, czy narkotyk. Będąc zakochani, czujemy się, jakbyśmy stąpali po niebie, a chwile rozstania, czy kłótni potrafią doprowadzić nas do uczucia graniczącego z obsesją i uzależnieniem na punkcie drugiej osoby. Singiel opowiada historię dwóch serc, które są ze sobą bez względu na to, co się wydarzy i stale ciągną do siebie, aby móc znów się spotkać i tym razem docenić każdą wspólnie spędzoną chwilę.
ENI, a właściwie Annie Ostrowska, to wokalistka, autorka tekstów, raperka, aktorka, influencerka i tiktokerka. Jej single możemy usłyszeć w stacjach głównego nurtu, jak między innymi Radio ESKA, a także wiele rozgłośni lokalnych i zagranicznych. Mogliście usłyszeć ją w singlach: Nie mów mi, Karma czy Słodka Dorotka, który szturmem podbił TikToka. Jako aktorka największą rozpoznawalność zyskała dzięki roli Raperki Kaśki z cieszącego się dużą popularnością i nagrodzonego trzema Telekamerami serialu Lombard. Życie pod zastaw. Mogliście też trafić na nią w produkcji głośnego kinowego hitu Bad Boy, a także w takich serialach, jak Przyjaciółki, Barwy szczęścia, Oko za oko czy Na sygnale.
ENI jest nazywana córką Libanu, ponieważ urodziła się i wychowała w Arabii Saudyjskiej. Jej mama jest Polką, a ojciec – Libańczykiem. Razem wyjechali do Arabii, gdzie na świat przyszła Annie i jej dwie starsze siostry. Mógłby to być wstęp do pięknego romansu opowiadającego o tym, jak miłość pokonuje różnice kulturowe, ale tak nie było. Pozycja kobiet w Arabii Saudyjskiej w tamtych czasach była żadna a łamanie wobec nich podstawowych praw człowieka, występowały nagminnie. Kobiety nie miały tam żadnych praw. Nazwanie tego dyskryminacją, to zbagatelizowanie tematu.
Mama ENI zniosła wiele, ale kiedy najstarsza z jej córek miała być w wieku 13 lat zmuszona do poślubienia o wiele starszego mężczyzny, miarka się przebrała. Po 15 latach „niewoli” mamie ENI udało się opracować i wprowadzić w życie plan „ucieczki”. Zajęło jej to dwa lata. Oficjalnie miały jechać do Polski na dwa tygodnie, na wakacje, odwiedzić babcię i zwiedzić ojczyznę, którą dziewczynki znały wyłącznie z opowieści. Była do tego potrzebna na piśmie formalna zgoda ojca ENI, o którą najdłużej trzeba było zabiegać. W końcu, po wielu próbach, udało się im wylecieć z kraju z piekła rodem. Zostawiając za sobą Arabię Saudyjską, męża i ojca a zabierając jedynie pewność, że już nigdy tam nie wrócą.
ENI, już jako mała dziewczynka miała wielkie marzenia – zaistnienia na szklanym ekranie i dużej scenie – oraz wiedziała, że Arabia Saudyjska nie jest odpowiednim miejscem do realizowania ich, ale dzięki odwadze i determinacji swojej mamy dzisiaj spełnia się jako aktorka i wokalistka, a także mama ośmioletniej Amelki. O smutnej historii swojego życia nigdy nie mówiła publicznie. Przez lata trzymała ją ukrytą przed światem. Dopiero teraz, kiedy czas wyleczył rany, a ona stała się pewną siebie, silną, spełniającą się kobietą postanowiła uchylić rąbka tajemnicy, bo jak mówi: nigdy nie doszłaby tu, gdzie jest obecnie w kraju swojego dzieciństwa. To Polska stała się jej rajem, ziemią obiecaną, krajem możliwości i perspektyw. Obserwując nową rzeczywistość, ma nadzieję, że się to nie zmieni.
Odpowiedz