„Gladiator 2” potwierdzony! Co wiadomo na temat filmu?

Trwają pracę nad Gladiatorem 2. Producenci zdradzili, że akcja filmu toczyć się będzie 25 lat po wydarzeniach z pierwszej części.

Producenci filmowi Walter F. Parkes i Laurie MacDonald potwierdzili doniesienia o tym, że powstaje Gladiator 2. Podczas rozmowy z HeyUGuys wyjawili nieco szczegółów.

„Pracujemy z Ridleyem. To jest coś, czego nie ruszylibyśmy, jeżeli nie bylibyśmy pewni, że jest na to dobry pomysł. Współpracujemy także z niesamowitym pisarzem Peterem Craigiem” – przekazała MacDonald. „Wraca do historii po 30… 25 latach” – dodał następnie Parkes.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że fabuła ma skupić się na losach dorosłego już Lucjusza, syna Lucilli i bratanka Commodusa.

Muzyk Nick Cave swego czasu był autorem własnego sequelu Gladiatora, gdzie Maximus miałby zostać wskrzeszony przez rzymskich bogów w celu walki z prześladowaniem chrześcijan. Również reżyser Ridley Scott poważnie rozważa przywrócenie do życia głównego bohatera pierwszej części filmu. Ponoć ma nawet pomysł, jak tego dokonać. Jesteście ciekawi jak?

Film cieszył się ogromny sukcesem. Zdobył aż 5 Oscarów w kategoriach: najlepszy film dla Branko Lustiga, Davida Franzoniego, Douglasa Wicka, dla najlepszego aktora pierwszoplanowego da Russella Crowe’a, za najlepsze efekty specjalne, najlepsze kostiumy i najlepszy dźwięk. Gladiator otrzymał także dwa Złote Globy (najlepszy dramat, najlepsza muzyka).

Kto z Was oglądał? Czekacie na kolejną cześć?

 

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x