wtorek, 28 czerwca, 2022
Strona głównaInneGry„Harry Potter i Magiczny Quiz”: czy jesteś gotów, by zmierzyć się w...

„Harry Potter i Magiczny Quiz”: czy jesteś gotów, by zmierzyć się w bitwie o Puchar Domów?

Różdżki w dłoń, jesteście w Hogwarcie! Stańcie w szranki, odpowiadajcie na pytania dotyczące Harry’ego Pottera i przynieście swoim barwom chwałę oraz Puchar Domów.

Harry Potter i Magiczny Quiz wydawnictwa Rebel to gra stworzona z myślą o ludziach pałających miłością i oddaniem wobec świata wykreowanego przez J.K. Rowling. Daje możliwość sprawdzenia swojej wiedzy tym, którzy myślą, że o Potterze wiedzą wszystko. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś bądź marzyłaś o zmierzeniu się w bitwie o Puchar Domów, ta gra zdecydowanie podbije Twoje serce.

Quiz obejmuje ponad 1000 zagadnień ze świata książek i filmów o młodym czarodzieju. W pudełku znajdziecie mechanizm, który głosem dyrektora Hogwartu poprowadzi Was przez całą rozgrywkę: przedstawi zasady, odczyta pytania oraz przypilnuje przestrzegania reguł. Waszym zadaniem będzie wyłącznie udzielanie odpowiedzi, jednak uważajcie – każda pomyłka będzie Was sporo kosztowała!

Urządzenie składa się z czterech przycisków reprezentujących poszczególne domy w Hogwarcie – HufflepuffRavenclawSlytherin, Gryffindor (oraz dwóch dodatkowych na środku: srebrnego i złotego). Po uruchomieniu gry zostajemy poproszeni o wybranie jednego z nich. W tym właśnie momencie decydujemy, w ile osób chcemy zagrać (od dwóch do czterech graczy). Następnie, po wciśnięciu złotego przycisku, narrator odczytuje wybrane domy i prosi nas o określenie stopnia trudności. Gryffindor symbolizuje poziom dla początkujących, natomiast Slytherin – dla ekspertów. Na koniec komentator krótko przedstawia nam zasady i możemy zaczynać! Udzielając odpowiedzi, zdobywamy albo tracimy punkty. Wygrywa osoba, która zbierze ich najwięcej. Gra zlicza je na bieżąco i po każdej rundzie informuje, ile ich zgromadziliśmy. Czasami serwuje nam bonusy w postaci dodatkowego pytania.

Warto wspomnieć, że dzięki głosowi dyrektora, który towarzyszy nam przez całą rozgrywkę, praktycznie nie potrzebujemy instrukcji. Dokładnie tłumaczy zasady oraz mówi, który dom ma odpowiedzieć. Chyba że trwa akurat runda kto pierwszy, ten lepszy – wtedy musimy wykazać się refleksem. Jednak nie możemy być przy tym w gorącej wodzie kąpani. Wychodzenie przed szereg i zbyt wczesne wciśnięcie przycisku skutkuje wykluczeniem z możliwości udzielenia odpowiedzi, a na koniec dostajemy zabawną reprymendę.

Jednak to nie jedyny moment, kiedy gra urzeka nas dowcipnym komentarzem. Dzieje się tak również przy powielaniu przez jakiegoś uczestnika złych odpowiedzi bądź gdy ktoś zbytnio się ślamazarzy. Dzięki temu odnosimy wrażenie, że faktycznie bierzemy udział w quizie w murach Hogwartu, a dyrektor bacznie się nam przygląda. To jednak nie oznacza, że należy całkiem zrezygnować z czytania instrukcji. Wciąż możemy znaleźć w niej parę informacji godnych uwagi, których nie dowiemy się podczas rozgrywki. Przykładowo pauzę uruchamiamy, przyciskając równocześnie złoty i srebrny przycisk, i tak samo później ją zwalniamy.

Podsumowując, Harry Potter i Magiczny Quiz to genialna rozrywka dla potteromaniaków oraz świetna zabawa podczas rodzinnych wieczorów. Niestety z żalem muszę stwierdzić, że nie nadaje się na spotkania ze znajomymi w większym gronie. Szczególnie gdy nie wszyscy są dobrze zaznajomieni z serią. O ile na początku rozbawi serca nawet największych przeciwników tego świata, to po dłuższej chwili staje się nużąca. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę ta gra celuje w młodszą grupę wiekową, dlatego też można jej to wybaczyć. Zagorzali miłośnicy Harry’ego Pottera z pewnością spędzą z nią niezliczoną ilość godzin, by chociaż przez moment poczuć się jak w Hogwarcie. Dobrze skonstruowany mechanizm oraz bogaty zasób tekstów narratora to jej zdecydowane plusy. Polecam ją każdemu, kto choć raz zakochał się w tej niesamowitej historii o młodym czarodzieju.

Grę do recenzji przekazało Wydawnictwo:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x