Hercules nowym bohaterem MCU? Czy zastąpi Thora?

Według najnowszych informacji w jednym z nadchodzących przedsięwzięć Marvel Studios ma zadebiutować kolejny mitologiczny bohater – Hercules. Czy zastąpi Thora?

Na razie w kinowym uniwersum Marvela istnieje szereg postaci z mitologii nordyckiej. W komiksowym świecie realne są jednak postacie ze wszystkich wierzeń świata. Czytelników komiksów nie dziwi więc obecność postaci takich jak Zeus czy Ares.

Interesującą wiadomość podał serwis The Cinema Spot. Nie sprecyzowano jednak, czy chodzi o jeden z filmów, czy może powstających seriali platformy Disney+.

Nawiązanie do tej postaci pojawiło się zresztą w filmie Thor: Ragnarok. Tytułowy bohater podczas pojedynku z Hulkiem trzymał w dłoni maczugę uderzająco podobną do typowej dla komiksowego Herculesa magicznej broni. Czy niedługo Easter egg stanie się rzeczywistością?

Na to liczą fani Herculesa, który od 55 lat zasila szeregi komiksowego uniwersum. Bohater zadebiutował w Journey into Mystery Annual #1 z 1965 roku jako antagonista Thora. Został stworzony przez Charlesa Nicholasa, Stana Lee i Jacka Kirby’ego. Boskie istoty niejednokrotnie starły się w walce, ale finalnie Hercules stał się bohaterem i nawet dołączył do różnych wcieleń Avengers oraz takich grup jak Champions of Los Angeles, Defenders, S.H.I.E.L.D. czy Heroes for Hire. W pewnym okresie swojego życia zastępował nawet Thora.

Na razie fani Herculesa muszą uzbroić się w cierpliwość. Czekać na jakiekolwiek informacje. Co sądzicie o wprowadzeniu Herculesa do Uniwersum Marvela?To dobra czy zła decyzja?

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x