Herman Tømmeraas i David Stakston w nowym serialu Netflixa „Ragnarok”

fot. Netflix

Mitologia nordycka z roku na roku coraz bardziej przyciąga do siebie ludzi. Powstało na podstawie tej mitologii sporo seriali między innymi „Wikingowie„. Tym razem platforma Netflix chce stworzyć własny serial inspirowany bogami nordyckimi.

W obsadzie Radnaroku zobaczymy między innymi Hermana Tømmeraasa  i Davida Stakstona  oraz Theresa Frostad Eggesbø  znani z serialu Skam jako Chris, Magnus, Sonja. Oprócz nich zobaczymy również Jonasa Stranda Gravlia i Emmę Bones.

Serial Ragnarok, będzie przed apokaliptyczną opowieścią o dojrzewaniu, w której istotnym elementem będzie mitologia nordycka. Oficjalny opis serialu brzmi:

Fikcyjnym mieście Edda grupa nastolatków niepokoi się z powodu gwałtownych zmian klimatycznych, które uderzają w planetę. Góry lodowe topią się w ciągu zaledwie kilku dni, zimy są gorące i suche, podczas gdy latem powietrze jest lodowate i uniemożliwia oddychanie. Grupa przyjaciół nie ma wątpliwości, że klęski żywiołowe są znakiem, że nadchodzi Dzień Sądu – Ragnarök.”

Ciekawi mnie, czy z wyżej wymienionych aktorów zagra ktoś Thora, Lokiego, których bardzo dobrze kojarzymy z filmami Marvela. Niestety pozostaje nam tylko czekać na premierę, która jest zapowiedziana na 31 stycznia 2020. Serial ma mieć 6 odcinków.

Planuje ktoś z was oglądać ten serial?

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x