Iman Vellani obsadzona w roli Kamali Khan!

Wygląda na to, że poszukiwania dobiegły końca, ponieważ Marvel Studios w końcu znalazło aktorkę, która wcieli się w Kamalę Khan i od razu mówię — bardzo się bałem o ten casting, bo to moja ulubiona postać, jak już wiecie z moich poprzednich artykułów. Na szczęście z twarzą, moim zdaniem, trafili w dziesiątkę!

Jak podaje Deadline, Iman Vellani została wybrana do wcielenia się w tytułową postać serialu Ms. Marvel na Disney+, który będzie częścią MCU. Produkcja serialu ma się rozpocząć za kilka tygodni. Kamala Khan po raz pierwszy pojawiła się jako pomoc Kapitan Marvel w jej komiksach około 2013 roku.

Serial Ms Marvel będzie oparty na Kamali Khan, pakistańsko-amerykańskiej fanki Captain Marvel, która odkrywa swoje moce po wystawieniu na działanie mgły Terrigenu, które mutują ją w Inhumankę. Kamala ma zdolność elastyczności jak Pan Fantastyczny i postanawia przyjąć tożsamość Ms. Marvel, aby bronić swojego miasta. Postać była pierwszą muzułmańską bohaterką, która miała swoje solowe komiksy w Marvelu. W serialu Disney + będzie pierwszą muzułmańską bohaterką MCU. Kevin Feige już dawno dał jasno do zrozumienia, że ​​postać pojawi się również w filmach.

To może być pierwsze duże dzieło Iman Vellani w Hollywood, ale jest ona już znana z walki o różnorodność w przemyśle filmowym. W 2019 roku młoda aktorka była członkiem komitetu Festiwalu Filmowego w Toronto, który miał podobny zamiar.

Chociaż Marvel Studios jeszcze nie powiedziało ani słowa na ten temat, współpracownicy Vellani z MCU są już podekscytowani i gratulują jej. Kumail Nanjiani, który wcielił się w rolę kosmicznego superbohatera o imieniu Kingo w filmie Eternals napisał na Twitterze:

Właśnie zobaczyłem, jak obsadzili Ms. Marvel i wzruszyłem się.

Gratulacje Iman Vellani! Twoja praca będzie miała ogromne znaczenie dla tak wielu ludzi, łącznie ze mną. Nie mogę się doczekać.

Jeśli to czytasz Kumail, to po pierwsze gratuluję, znajomości polskiego, a po drugie muszę przyznać, że ja też już się nie mogę doczekać. Na zakończenie mam dla Was jeszcze wizualizację, jak Iman może wyglądać jako Kamala.

Minął ponad rok od ogłoszenia serialu. Nie było wiadomo, kto zagra muzułmańską bohaterkę przez miesiące, aż w końcu Marvel Studios zakończyło poszukiwania. Ich wybór sugeruje, że stawiali na aktorów najbardziej podobnych zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie do bohaterów komiksów, bez względu na to, czy są znani. I udało im się to!

0
Would love your thoughts, please comment.x