Jak czwarty sezon „The Crown” okłamuje widzów?

fot: Netflix

Niedawno na platformie Netflix pojawił się czwarty sezon The Crown. Serial jest coraz bliżej czasów współczesnych niż kiedykolwiek.

Ten sezon wywołał spore zamieszanie, ponieważ sporo informacji okazało się fikcją, niemającą nic wspólnego z rzeczywistą historią o najdłużej panującej monarchini w historii – Elżbiecie II.

Pierwszy odcinek czwartego sezonu rozgrywa się pod koniec lat 70. i skupia się na trwających romansach księcia Karola z wieloma kobietami, w tym starszą siostrą Diany, Lady Sarah Spencer i Camillą Parker-Bowles.

The Crown przedstawia pierwsze spotkanie księcia Karola z Dianą, jako coś przypominającego sztukę szekspirowską, w której nastoletnia Lady Diana próbuje schować się w salonie w stroju „drzewa” do roli w A Midsummer’s Night’s Dream. Królowa ludzkich serc ukrywa się przed przyszłym królem Wielkiej Brytanii.

Sytuacja przedstawiona w serialu nigdy nie miała miejsca. Para spotkała się w Althorp. Było to na polu, a Lady Diana nie miała na sobie kostiumu. 

Scena gdzie starsi członkowie rodziny królewskiej, w tym książę Edynburga, królowa, księżna Małgorzata i lord Mountbatten, dyskutują o odmowie księcia Karola ustatkowania się, mimo że ma trzydzieści lat.

Książę Filip obwinia lorda Mountbattena, wskazując na rozmowę, w której zachęcał swojego pra-siostrzeńca, by przestał widywać się z kochanką Camillą Parker-Bowles. Oskarża go również o zdradę. Argumentuje to tym, że udaje lojalność wobec niego, ale w rzeczywistości wykonuje robotę za rodziców. Rozmowa telefoniczna kończy się nagle, a książę Karol nie pożegna się z wujkiem.

Scena pisania listu nigdy nie miała miejsca. Rano w dniu śmierci lorda Mountbattena przez telefon z Karolem nie było żadnej kłótni ani listu. 

Scena między księciem Edynburga i jego synem, gdzie prowadzą serdeczną rozmowę po śmierci Lorda Mountbattena. Mąż Elżbiety II przyznaje, że widział w Louisie Mountbatten ojca, jak stracił go w młodzieńczych latach.

W odpowiedzi książę Karol mówi Filipowi, że lord Mountbatten był także dla niego ojcem.

Prawdą jest to, że sam książę Filip zaprzeczył, że widział w lordzie Mountbattenie postać ojca i jest mało prawdopodobne, aby wylał swoje emocje na księcia Karola.

Czwarty sezon The Crown jest dostępny na platformie Netflix.

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x