Jakich koreańskich dram możemy spodziewać się w marcu i kwietniu?

Fani koreańskich dram mogą spać spokojnie. Na marzec i kwiecień zapowiedziano wiele przykuwających wzrok tytułów. Jakich? Sprawdźcie sami. Poniżej przedstawiamy listę nowości na nadchodzące miesiące.

Popularne polskie przysłowie mówi, że w marcu jest jak w garncu. Zgodnie z tą przepowiednią reżyserzy dram przygotowali dla nas gorące nowości. Zacznijmy od przeanalizowania zapowiedzi na bieżący miesiąc.

Wonderful World

Premiera: 01.03.2024

Gatunek: Thriller

Scenariusz: Kim Ji Eun

Reżyseria: Lee Seung Young, Jung Sang Hee

W rolach głównych występują: Kim Nam Joo, Cha Eun Woo, Kim Kang Woo oraz Im Se Mi.

Gdzie oglądać: Disney Plus

O ogłoszeniu Wonderful World poinformowałam was tutaj pod koniec stycznia. Produkcja opowiada historię utalentowanej autorki i profesor psychologii, Eun Soo-Hyun. Poukładane życie kobiety wali się po tragicznej śmierci jej jedynego syna. Zrozpaczona matka postanawia samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. W przyszłości, Soo-Hyun znajduje ukojenie w działalności na rzecz rodzin, które także cierpią po odejściu swoich dzieci.

Queen of Tears

Premiera: 09.03.2024

Gatunek: Melodramat/Romans

Scenariusz: Park Ji Eun

Reżyseria: Jang Young Woo, Kim Hee Won

Liczba odcinków: 16

W rolach głównych występują: Kim Soo Hyun, Kim Ji Won, Park Sung Hoon, Kwak Dong Yeon, Lee Joo Bin

Gdzie oglądać: Netflix

Queen Of Tears jest zabawną i pokrzepiającą opowieścią o małżeństwie pomiędzy Baek Hyun Woo a Hong Hae In. Historia tej dwójki pokazuje, że prawdziwa miłość przetrwa wszelkie kryzysy.

The Midnight Studio

Premiera: 11.03.2024

Gatunek: Romans/Fantasy

Scenariusz: Kim Yi-rang

Reżyseria: Song Hyun Wook

Liczba odcinków: 16

W rolach głównych występują: Joo Won, Kwon Na Ra, Yoo In Soo, Eum Moon Suk

Gdzie oglądać: Rakuten Viki

Seo Ki Joo jest siódmym właścicielem niewielkiego studia fotograficznego przeznaczonego dla… duchów. Mężczyzna przygotowuje dla nich profesjonalne portrety. Właściciel posiada także dwóch współpracowników; asystenta menadżera Go oraz pracownika porządkowego Baek Nam Gu. Współpracę ze studiem nawiązuje nienawidząca szeroko pojętej niesprawiedliwości prawniczka. Kobieta odkrywa tajemnice biznesu Seo Ki Joo.

Chicken Nugget

Premiera: 15.03.2024

Gatunek: Komedia/Fantasy

Scenariusz: Lee Byeong-heon

Reżyseria: Lee Byeong-heon

Liczba odcinków: 12

W rolach głównych występują: Ryu Seung Ryong, Ahn Jae Hong, Kim You Jung

Gdzie oglądać: Netflix

Chicken Nugget opowiada przedziwną historię młodej kobiety, Choi Min Ah, która po przypadkowym wejściu do pewnej maszyny zamienia się w nuggetsa. Ojciec dziewczyny, Choi Sun Man wraz ze stażystką, Go Baek Jung wspólnie starają się przywrócić Min Ah ludzką postać, odkrywając przy tym mroczne sekrety.

Nothing Uncovered

Premiera: 18.03.2024

Gatunek: Thriller

Scenariusz:  Bae Soo Young

Reżyseria: Lee Ho Jae

Liczba odcinków: 16

W rolach głównych występują: Kim Ha Neul, Yeon Woo Jin, Jang Seung Jo

Gdzie oglądać: Rakuten Viki

Reporterka KBM Seo Jung Won jest znana jako łowczyni złoczyńców. Program, który prowadzi, donosi o złoczyńcach, którzy sprowokowali opinię publiczną. Nothing Uncovered staję się popularny, co przynosi Jung Won sławę. Niestety, kobieta zostaje wplątana w szokujący incydent, który ciągnie ją na dno przez co musi połączyć siły ze swoim byłym kochankiem, Kim Tae Heonem.

Tae Heon jest detektywem na posterunku policji w Gangha i musi robić wszystko po swojemu. Spotyka Jung Won podczas badania sprawy i jest zdezorientowany ponownym kontaktem z byłą miłością.

Woo Jae jest mężem Jung Won i znanym pisarzem tajemnic z zamożnej rodziny. Chociaż jest romantykiem, który jest gotów zrobić wszystko dla Jung Won, potajemnie ukrywa swoje zranione serce. A teraz cała trójka jest głęboko zaangażowana w seryjne morderstwa.

Hide

Premiera: 23.03.2024

Gatunek: Thriller

Scenariusz: Yoo Bo Ra

Reżyseria: Kim Dong Hwi

Liczba odcinków: 12

W rolach głównych występują: Lee Bo Young, Lee Moo Saeng, Lee Chung Ah, Lee Min Jae

Gdzie oglądać: Rakuten Viki

Na Moon Young jest żoną Cha Sung Jae. Pewnego dnia mąż kobiety niespodziewanie znika. Na Moon Young próbuje odnaleźć ukochanego i odkryć tajemnicę kryjącą się za jego zaginięciem.

W tej całej, dziwnej historii pojawia się także Do Jin Woo, mężczyzna, który wie o okolicznościach zdarzenia o wiele więcej niż nam się wydaje.

Beauty and Mr. Romantic

Premiera: 23.03.2024

Gatunek: Romans

Scenariusz: Kim Sa Kyung

Reżyseria: Hong Seok Goo

Liczba odcinków: 50

W rolach głównych występują: Ji Hyun Woo, Im Soo Hyang, Go Yoon

Gdzie oglądać: Rakuten Viki

Park Do Ra jest bystrą i odważną kobietą, która została topową aktorką, ponieważ jej matka powiedziała jej, że to jedyny sposób na ucieczkę od biedy. Po zdobyciu sławy i fortuny, jedynym pragnieniem Do-Ry jest porządnie wypocząć i nacieszyć się swoim bogactwem. Na drodze do szczęścia kobiety staje jednak jej własna matka. Baek Mi Ja przyzwyczaiła się do luksusów, które posiadała dzięki swojej córce, dlatego teraz nie zamierza tego wszystkiego zaprzepaścić. Z tego powody zmusza Do Rę do ciężkiej pracy.

W akcie desperacji i zmęczenia Do-Ra postanawia rzucić pracę nad nową dramą jednak powstrzymuję ją od tego niespodziewana miłość. Czy chłopak pomoże aktorce uwolnić się od despotycznej matki?

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Reżyserowie koreańskich seriali wzięli sobie do serca to przysłowie i na ten piękny, kwitnący miesiąc, mając nam do zaoferowania różnorodną gamę nowości. Jakich? Sprawdźmy.

Parasyte The Grey

Premiera: 05.04.2024

Gatunek: Sci-fi, Thriller

Scenariusz: Ryoo Yong-jae, Yeon Sang-ho

Reżyseria: Yeon Sang-ho

Liczba odcinków: Nieznana

W rolach głównych występują: Jeon So-Nee, Koo Gyo-Hwan, Lee Jung-Hyun, Kwon Hae-Hyo, Kim In-Kwon

Gdzie oglądać: Netflix

Parasyte The Grey to adaptacja mangi o nazwie Kiseijuu (寄生獣). Historia opowiada o spadających z kosmosu pasożytach, które zaczynają zabijać, aby zdobyć własną moc, kontrolując ludzki mózg i ciało, żyjąc z ludzkich żywicieli.

Lovely Runner

Premiera: 08.04.2024

Gatunek: Romans

Scenariusz: Lee Shi Eun

Reżyseria: Kim Tae-yeop, Yoon Jong-ho

Liczba odcinków: 16

W rolach głównych występują: Byeon Woo-seok, Kim Hye-yoon, Lee Seung-hyub, Song Geon-hee

Gdzie oglądać: Rakuten Viki

Ryu Seon Jae jest niepodważalną gwiazdą. Wydaje się, że chłopak ma wszystko, czego sobie zapragnie. Pomimo fasady idealnego życia, młody mężczyzna czuje się niezwykle wyczerpany przez pracę w wymagającym przemyśle muzycznym.

Im Sol to młoda kobieta, której wypadek w dzieciństwie przekreślił wszelkie marzenia. Dziewczyna odnalazła ukojenie w muzyce Seon Jae i stała się jego wielką fanką. Wszystko zmieniło się wraz ze śmiercią jej ukochanego idola. Po tych wydarzeniach, Im Sol zostaje przeniesiona 15 lat w przeszłość i robi wszystko, aby zapobiec tragedii, która ma nadejść.

Blood Free

Premiera: 10.04.2024

Gatunek: Sci-fi/thriller

Scenariusz: Lee Soo-yeon

Reżyseria: Park Chul-hwan

Liczba odcinków: Nieznana

W rolach głównych występują: Ju Ji-hoon, Han Hyo-joo, Lee Hee-joon, Lee Moo-saeng, Park Ji-yeon

Gdzie oglądać: Disney+

Po wielu latach spożywania przez ludzi mięsa zwierzęcego, powstaje firma oferująca jego genetycznie modyfikowany zastępnik. Po jakimś czasie społeczeństwo zaczyna wątpić w drogę obraną przez dyrektora tej największej, biotechnologicznej firmy.

Missing Crown Prince

Premiera: 13.04.2024

Gatunek: Historyczna

Scenariusz: Kim Ji Soo, Park Chul

Reżyseria: Kim Jin-man

Liczba odcinków: 20

W rolach głównych występują: Suho (zespół EXO), Hong Yeji, Kim Min-kyu, Myung Sebin

Gdzie oglądać: Rakuten Viki

Missing Crown Prince to historyczna komedia romantyczna z epoki Joseon. Opowiada o księciu, który zostaje porwany przez kobietę, mającą zostać jego żoną. W trakcie ucieczki między obojgiem rozkwita romans.

Warto wspomnieć, że głównym rolę w dramie zagra wokalista i leader zespołu EXO.

Chief Detective 1958

Premiera: 19.04.2024

Gatunek: Akcja/Thriller

Scenariusz: Kim Young-Shin

Reżyseria: Kim Sung Hoon

Liczba odcinków: 12

W rolach głównych występują: Lee Je-Hoon, Lee Dong-Hwi, Choi Woo-Sung, Yoon Hyun-Soo, Seo Eun-Su

Gdzie oglądać: Wavve

Park Young-Han (Lee Je-Hoon) jest młodym detektywem z Hwangcheon. Mężczyzna wścieka się na rzeczywistość, w której naruszana jest ludzka godność i stara się z nią walczyć. Nawiązuje współpracę z kolegami detektywami z komisariatu Jongnam w Seulu. Chief Detective 1958 jest prequelem serialu emitowanego przez MBC Chief Inspector, który był emitowany w latach 1971-1989.

To już wszystko w naszym dzisiejszym przeglądzie nadchodzących koreańskich seriali. Czy któryś z wyżej wymienionych tytułów przykuł waszą uwagę? Dajcie znać!

Książkara z zamiłowaniem do Thrillerów i Korei Południowej
0
Would love your thoughts, please comment.x