Javicia Leslie zostanie nową Batwoman!

The CW znalazło zamiennik Kate Kane!

W środę ujawniono, że Javicia Leslie, (najbardziej znana z roli w God Friended Me), zagra nową wersję Batwoman w drugim sezonie. Leslie zastąpi Ruby Rose, która wcześniej zrezygnowała z ponownego wcielenia się w tę postać. W swoim oświadczeniu Leslie powiedziała:

Jestem niezmiernie dumna z tego, że jestem pierwszą czarną aktorką, która odegra kultową rolę Batwoman i jako biseksualna kobieta mam zaszczyt dołączyć do tego przełomowego programu, który jako pierwszy opowiada historię komiksowej bohaterki LGBTQ + w telewizji.

Leslie wcieli się w postać Ryany Wilder, o której debiucie w serialu mówi się od miesięcy. Ryan, która na ekranach pojawi się ,podczas premiery drugiego sezonu w styczniu przyszłego roku, jest opisywana jako sympatyczna, niechlujna, trochę głupia i nieokiełznana. W niczym nie przypomina Kate Kane. Nie mając nikogo w życiu, kto mógłby się nią zająć, Ryan spędziła lata jako narkoman, unikając GCPD i maskując swój ból złymi nawykami. Dzisiaj Ryan mieszka w swojej furgonetce ze swoją rośliną. Ryan, dziewczyna, która kradnie mleko dla kota z zaułka, a także może zabić cię gołymi rękami, jest najniebezpieczniejszym typem wojownika: wysoko wykwalifikowanym i niezdyscyplinowanym. Nasza lesbijka. Atletyczna. Surowa. Namiętna. Omylna. I bardzo nie w stylu stereotypowego, amerykańskiego bohatera. A przynajmniej tak ją opisywało zgłoszenie castingowe.

I przyznam szczerze, że ten opis spowodował, że nie mogę się doczekać drugiego sezonu. Nie wiem tylko jak przyjmą ją widzowie Arrowverse, którzy już wcześniej mieli problemy z przełknięciem orientacji Batwoman. Teraz również będą mieli aktorkę o niekanonicznym kolorze skóry. Oby Leslie wytrzymała dłużej niż Rose!

0
Would love your thoughts, please comment.x