Joey Batey. Kim jest serialowy Jaskier?

Joey Batey to 31-letni aktor i muzyk. Kim jest Joey? Co wiemy o nim i samej postaci, którą gra? Jak fani Wiedźmińskiego uniwersum ocenili Joeya?

Joey Batey a Jaskier

Joey Batey urodził się 1 stycznia 1989 roku, w Newcastle upon Tyne, Wielkiej Brytanii. Edukował się na University of Cambridge. Aktor grał w takich teatrach jak The Journal Tyne TheatrePeople’s Theatre i na Broadwayu. Joey nie tylko występuje w teatrach i produkcjach filmowych. Jest również gitarzystą i wokalistą w folkowej kapel The Amazing Devil. W lutym 2020 roku grupa wydała album muzyczny The Horror and The Wild. Pewnie to dlatego nauka gry na lutni, na potrzeby Wiedźmina, przyszła mu tak łatwo. O życiu prywatnym Joeya wiemy niewiele. Instagrama założył dopiero w maju 2019 podczas produkcji Wiedźmina. Prowadzi również kanał na Youtube, na którym wstawia przezabawne filmiki pokazujące jego charyzmę, dobre poczucie humoru i towarzyskość. W 2019 roku dostał rolę Jaskra w produkcji Wiedźmin. Kim jest jednak Jaskier?

Jaskier (Julian Alfred Pankratz de Lettenhove)

Jaskier to bard, wice hrabia Lettenhove, oraz przyjaciel Geralta z Rivii. W czasie głównych wydarzeń z sagi Wiedźmin ma blisko 40 lat. Studiował przez cztery lata poezję na Akademii Oxenfurckiej. Jaskier stał się sławnym poetom i często grywał na królewskich dworach. Instrumentem Barda była Lutnia, którą zawsze nosił przerzuconą przez plecy. Jaskier był wysokim, przystojnym blondynem. Zaczesywał włosy do tyłu, nosił fioletowy kapelusik z przypiętym srebrną klamrą piórkiem czapli, lub egreta. Ubierał się krzykliwie i modnie. Szybkie zmienianie kobiet lub spotykanie się z kilkoma naraz to codzienność Barda. Julian kochał kobiety, jednak nigdy nie był w stałym związku. Jaskier potrafił poderwać każdą kobietę. Miał czarującą charyzmę, urok i niesamowite poczucie humoru. Jego wady idealnie podsumował Sigi Reuven (Dikstra) w tomie Krew Elfów. „Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10”.

Fani Wiedźmina dzielą się na dwie grupy. Są ci, którzy Jaskra kochają i ci, co go nienawidzą. Jedno jednak trzeba przyznać, Joey Batey jest idealnie dobrany do roli szarmanckiego wierszoklety. Uważam, że Joey będzie umilał nam odcinki w każdym kolejnym sezonie serialu.

0
Would love your thoughts, please comment.x