„Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” ma nową datę premiery!

Strajk się skończył, więc aktorzy i scenarzyści wracają do pracy. Wiele fimów zyskało nową datę premiery, w tym Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat.

Zmianę ogłoszono wraz z nowymi datami dla Deadpool 3, Thunderbolts i nie tylko.

Po zakończeniu strajku SAG-AFTRA, Disney ogłosił nowe daty emisji kilku nadchodzących projektów. Premiera Kapitana Ameryki: Nowy wspaniały świat na dużym ekranie zaplanowana jest na 14 lutego 2025 roku. Niedawno reżyser Deadpool 3, Shawn Levy, rozmawiał z The Wrap, że nie jest pewien, czy film zostanie ukończony do czasu emisji. Ponieważ do premiery kinowej pozostało sześć miesięcy.

Zdjęcia do Kapitana Ameryki zakończyły się w czerwcu, a data premiery była już ustalona. Teraz Deadpool 3 ma przejąć poprzedni termin premiery Nowego wspaniałego świata, czyli 26 lipca 2024 roku, dając Levy’emu trochę dodatkowego czasu na dokończenie zdjęć. Jest w tym także pewna ironia losu: pierwotnie emisja Kapitana Ameryki planowana była na 3 maja.

Kto występuje w Kapitanie Ameryka: Nowy wspaniały świat?

W filmie zagra Anthony Mackie jako tytułowy bohater, Sam Wilson, który przejął obowiązki Kapitana Ameryki po Steve’ie Rogersie (Chris Evans). Danny Ramirez i Carl Lumbly ponownie wcielają się w role z Falcona i Zimowego Żołnierza, serialu Disney+, w którym Wilson Mackie zmagał się z koncepcją dziedzictwa Kapitana Ameryki. Dwa zaskakujące nazwiska powrócą do swoich ról: Tim Blake Nelson i Liv Tyler powrócą jako Samuel „Leader” Sterns i Betty Ross, córka Thaddeusa „Thunderbolta” Rossa.

W generała Rossa, granego wcześniej przez nieżyjącego już Williama Hurta, wcieli się Harrison Ford, który w wywiadzie dla The Hollywood Reporter powiedział, że jest zachwycony dołączeniem do serii:

Oglądam, jak wszyscy ci wspaniali aktorzy dobrze się bawią w filmach Marvela. Lubię robić coś innego niż to, co robiłem i zadowalać ludzi. Więc spróbuję być tego częścią.

Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat pojawi się na dużym ekranie 14 lutego 2024 roku, po premierze Deadpool 3, którą zaplanowano na 26 lipca 2024 roku.

Kto zamierza obejrzeć? Ja na pewno.

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x