Kiedy ekipa „Lucyfera” wraca na plan? Co z 6 sezonem serialu?

Pierwsza część piątego sezonu Lucyfera zrobiła duże echo. Przed nami jest jeszcze druga część, czyli 5B. Kiedy ekipa wraca na plan? Czy zamówienie szóstego sezon wpłynie na całość?

Lucyfer miał wiele sprzecznych informacji, które nie raz wpędzały widzów w zakłopotanie. Na początku zostaje skasowany z telewizji FOX, a następnie Netflix ogłasza jego zakończenie. Później platforma stwierdza, że wyprodukuje jeszcze jeden sezon.

Piąty miał być tym finałowym, ale gdy producenci już go kończą, plany się zmieniają, a historia rozciąga się o kolejną część. Finalnie kończy się dobrze, bo serial się jest skasowany, a fani mogą liczyć na kolejne losy bohaterów.

O tym, jak szósty sezon wpłynie na cały serial opowiadała już Idly Modrovich i Joe Henderson, teraz postanowili rozwinąć temat. Mówią:

Jedną z tych ważnych rzeczy, o których rozmawialiśmy, kiedy zgodziliśmy się na szósty sezon było to, że nie chcieliśmy zmieniać piątej serii, bo ją uwielbiamy. Kiedy zostanie wypuszczona druga połowa piątego sezonu, sezon 5B, ludzie zobaczą, jak ten cały sezon do siebie pasuje i jaką piękną tworzy układankę. Kocham to.

Nie chcieliśmy zmieniać zakończenia, ale niedawno właśnie zakończyliśmy piąty sezon. W zasadzie wycięliśmy [z finału] szósty akt, w który był połowie pisania przez Ildę. Uświadomiliśmy sobie, że historie, które chcieliśmy przyspieszyć i streścić, mogą być opowiedziane we właściwy sposób – mówi Henderson w rozmowie z Collider.

Pandemia koronawirusa przerwała zdjęcia do Lucyfera dokładnie w momencie, kiedy ekipa była w połowie kręcenia finałowego odcinka. Scenarzyści zapowiadają, że trochę się zmieni finał piątego sezonu, aby umożliwić opowiedzenie dalszej historii w przyszłym sezonie.

Kiedy obejrzymy sezon 5B? Na chwilę obecną nikt nie wie. Nawet ekipa nie wie kiedy powrócą na plan zdjęciowy. Na ten moment trwają prace zdalne przy scenariuszu.

 Są rozmowy, cały czas nad tym pracujemy. Wyzwaniem numer jeden jest: jak sprawić, żeby obsada i ekipa czuły się bezpiecznie? I po drugie: jak teraz robić dobry serial? Ale to pierwsze jest najważniejsze i to jest coś, nad czym wciąż się zastanawiamy – tłumaczy Henderson.

Prawdopodobnie drugą połowę piątego sezonu Lucyfera zobaczymy w przyszłym roku.

 

0
Would love your thoughts, please comment.x