Koniec z współdzieleniem konta na Netflixie?

Na jakich zasadach obecnie będzie wyglądało współdzielenie kont na Netflixie w Polsce? Jest się czego obawiać?

Serwis Netflix od dłuższego czasu podejmuje działania mające na celu ograniczenie współdzielenia kont, co stanowi dla niego źródło potencjalnie utraconych dochodów. Przeprowadzono wiele testów rozwiązań, z których najczęściej eksperymentowano z wprowadzeniem opłat za korzystanie z jednego konta w różnych gospodarstwach domowych. Po kilku miesiącach tych zmian, nowe zasady dotarły również do Polski i innych krajów.

Jako właściciel konta Netflix masz możliwość dodania dodatkowego użytkownika, który nie mieszka w twoim gospodarstwie domowym. Ten użytkownik zostanie przypisany do twojego konta, ale będzie miał własny profil, konto i hasło. Jednak opłatę za to dodatkowe konto będzie nadal pokrywać „gospodarz”, czyli właściciel głównego konta.

Oto najważniejsze informacje dotyczące dodatkowego użytkownika konta Netflix:

  • Koszt to 9,99 zł miesięcznie za każdego dodatkowego użytkownika.
  • Dodatkowy użytkownik ma możliwość oglądania treści w tej samej jakości wideo co na głównym koncie.
  • Każdy dodatkowy użytkownik posiada własny profil, konto i hasło. Może to być zupełnie nowy profil lub profil przeniesiony z głównego konta właściciela, z zachowaniem historii oglądania i listy ulubionych tytułów.
  • Dodatkowy użytkownik ma możliwość oglądania i pobierania wideo na jednym urządzeniu jednocześnie.
  • Opcja dodatkowych użytkowników jest dostępna w planach Standard (jeden dodatkowy użytkownik) i Premium (maksymalnie dwóch dodatkowych użytkowników). Plan Podstawowy i plan z reklamami nie obejmują możliwości dodatkowych użytkowników.
    Dodatkowy użytkownik musi posiadać konto założone w tym samym kraju co konto właściciela.

Jak to odbije się na oglądalności i finansach? Czas to zweryfikuje.

0
Would love your thoughts, please comment.x