LEGO – powrót do Hogwartu w wielkim stylu!

Nowy rok szkolny i najnowsza kolekcja, bo jak wracać do nauki to tylko w wielkim stylu! Lego wie, jak umilić czas i z tej oto okazji, wypuszcza dwa nowe zestawy dla fanów Harry’ego Pottera i tych kultowych klocków.

Możecie już dzisiaj w sklepach stacjonarnych zakupić Zamek Hogwart lub bank Gringotta. Kto dostał już sowę z listem i zamierza wsiąść w pociąg, by wyruszyć na magiczną przygodę?

Twórcy zabawek ogłosili dwa nowe zestawy, oparte na zamku i terenach Hogwartu oraz czarodziejskim banku Gringotta – w edycji kolekcjonerskiej. Ponadto, jak donosi Comicbook, Lego przeprowadzi również promocję, w ramach której znajdzie się wiele gratisów. Nowy zestaw Zamek i błonia Hogwartu jest mniejszy niż zestaw z 2018 r., ale ma niesamowite, nowe detale. Zestaw pozwala zbudować kultowe dziedzińce, ścieżki i mosty prowadzące na skalisty teren Czarnego Jeziora. Dodatkowo fani będą mogli odtworzyć wiele kluczowych lokalizacji w zamku, takich jak niesławna Komnata Tajemnic, Klasa Eliksirów oraz pokoje z uskrzydlonymi kluczami i szachownicą z pierwszego filmu. Nowe elementy zestawu obejmują minifigurki Architekta Hogwartu, statek Durmstrangu, powóz Beauxbatons, Wierzbę Bijącą i Forda Anglię, co stanowi główne elementy serii.

Natomiast, czarodziejski Bank Gringotta – edycja kolekcjonerska, umożliwia zbudowanie szczegółowej rekonstrukcji Banku Czarodziejów wraz z trzema podziemnymi skarbcami (w tym ten należący do Bellatrix) oraz kolejką górską z wózkiem kopalnianym. Zawiera także smoka, Spiżobrzucha Ukraińskiego z Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci części 1, którego można umieścić na szczycie budynku. W zestawie znajduje się także 13 minifigurek, w tym ,,Golden Trio”: Harry, Ron i Hermiona, a także Hagrid, Dragomir Despard (z gry Lego Harry Potter 5-7), Bellatrix Lestrange, Gryfek, Bogrod, dwóch goblińskich bankierów, dwóch strażników i nie tylko.

Nowe zestawy są dostępne od 1 września, ale oficjalna premiera miała miejsce dopiero 4 września.

Prace nad remakiem Harry’ego Pottera trwają!

Magiczny świat zadebiutował w 2001 roku filmem Harry Potter i Kamień Filozoficzny opartym na książkach J. K. Rowling pod tym samym tytułem. Produkcja zaowocowała siedmioma kolejnymi sequelami, licznymi grami, ale nie tylko. Film przyniósł także międzynarodową sławę swoim gwiazdom: Danielowi Radcliffowi, Rupertowi Grintowi i Emmie Watson.

Niedawno Warner Bros Discovery ogłosiło remake serii z planem na siedem sezonów dla Maxa. Chociaż rozwój produkcji serialu jest obecnie ograniczony ze względu na strajki, jesteśmy ciekawi jakie podejście do tematu mieli twórcy.

Najwyższy czas, aby fani powrócili do Hogwartu!

Kto czeka na nowy serial, jak ja? Ktoś ma w planach wizytę w Lego Store?

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x