„Loki 2” – zakłócenia na miarę boga psot

Tom Hiddleston w nowym zwiastunie 2. sezonu Lokiego przeniesiony w czasie. Chyba doszło do zakłóceń w materiale filmowym, z czego bóg psot może być dumny.

Zbliża się powrót Agencji Ochrony Chronostruktury, wraz z nowym zwiastunem drugiego etapu Lokiego, w którym tytułowy bohater grany ponownie przez Toma Hiddlestona przeżywa jeszcze dziwniejsze przygody niż poprzednio. Po tym, jak Kang (Jonathan Majors) zginął pod koniec pierwszego sezonu, jego warianty są gotowe dręczyć całe Kinowe Uniwersum Marvela, a Loki musi powstrzymać potężnego złoczyńcę, zanim przejmie wieloświat. Na szczęście nie będzie sam na tej przejażdżce.

Widzieliśmy krótki przebłysk tego, jak będzie wyglądał nowy sezon w drugiej scenie po napisach Ant-Man i Osa: Kwantomania, ale ta scena wyraźnie ma miejsce wcześniej. W krótkiej scenie Loki i Mobius (Owen Wilson) przyjęli ukryte tożsamości, by odnaleźć warianty Kanga, którym udało się wejść do różnych punktów w czasie. Prowadząc śledztwo, nieoczekiwanie natknęli się na niezwykłą odmianę, która nosiła imię Victor Timely. Ta tajemnicza postać była w trakcie wygłaszania jakiejś prezentacji, której akcja rozgrywała się na początku XX wieku.

Mobius miał zastrzeżenia, żywiąc wątpliwości co do tego, jak duże zagrożenie może stanowić ta konkretna osoba. Jednak po zobaczeniu zniszczeń spowodowanych przez tylko jeden wariant Kanga, nawet Loki, który jest zwykle znany ze swojej figlarnej i psotnej natury, zaczął odczuwać strach.

Jak zaczyna się drugi sezon Lokiego?

Według raportu LaughingPlace.com, nowo ujawniony materiał filmowy rozpoczyna się od obecności boga psot w Agencji Ochrony Chronostruktury, gdzie złowieszczy posąg Kanga Zdobywcy dominuje nad panoramą miasta. W finale pierwszej serii Lokiego ujawniono nikczemną osobowość Kanga, gdy przejął kontrolę nad Agencją po śmierci „Tego, który pozostał”. W ramach tej niepokojącej serii wydarzeń, Mobius, który obecnie stracił pamięć oraz wszelkie uznanie dla naszego bohatera, jak i inni strażnicy czasu bezlitośnie ścigają psotnego oszusta. W desperackiej próbie uniknięcia schwytania, Loki odważnie wyskakuje przez okno i z wdziękiem ląduje w unoszącym się w powietrzu żółtym pojeździe.

Poruszając się po kompleksie, dociera w końcu do biura zajmowanego przez Caseya, niespokojnego pracownika z sezonu pierwszego, który również go nie pamięta. W tym momencie bystre oko boga psot dostrzega zniszczone logo Agencji. Nagle doznaje dziwnego błędu, czyli wspomnianych na początku zakłóceń z nim w roli głównej.

Wynikiem tych wydarzeń jest fakt, że Loki znajduje się w tym samym miejscu, ale Casey jednak wie kim jest i go docenia. Podłoga Agencji natomiast wygląda na zniszczoną, co może być spowodowane dziwnymi, ale idealnie pasującymi do tej serii manipulacjami czasem. Loki prosi agenta, by odnalazł Mobiusa i mu wszystko przekazał, gdzie potem znowu dochodzi do kolejnej usterki.

Premiera serialu 5 października 2023 na Disney+

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x