Marvel ma nowego Galactusa!

W najnowszym zeszycie Fantastic Four: Antithesis Galactus został pozbawiony swojej kosmicznej mocy i wybrano nowego, zaskakującego Pożeracza Światów.

Achtung! Artykuł zawiera spoilery do komiksu

Fantastic Four: Antithesis #3!

Nadeszła przełomowa chwila dla fanów Marvel Comics. We wspomnianym wcześniej komiksie oryginalny Galactus został pozbawiony swoich mocy po walce z nowym, potężnym złoczyńcą. Jednak, zamiast później je odzyskać, ogromne moce Pożeracza Świata zostały przeniesione do kultowego bohatera Marvela, Reeda Richardsa.

W aktualnej miniserii, od Marka Waida, Neala Adamsa, Marka Farmera, Laury Martin, Andrew Crossleya i Joe Caramagny z VC, pojawił się potężny nowy złoczyńca, który używa negatywnej siły życiowej do wcielania planet (i żyjący na nich lud) do swojej własnej piekielnej armii. Aby ich powstrzymać, Fantastyczna Czwórka udała się do Negative Zone, aby uwolnić Galactusa, który został uwięziony przez owego złoczyńcę i pozbawiony swoich mocy stał się po prostu Galanem z Taa — swoją dawną, śmiertelną formą.

W trzecim zeszycie miniserii Fantastyczna Czwórka znajduje się na pokładzie statku Galactusa. Aby powstrzymać wroga i jego mroczne armie, muszą odebrać energię Galactusa zmienionym istotom. Wtedy to właśnie Pożeracz Światów decyduje się nasycić całą Fantastyczną Czwórkę Mocą Kosmiczną. Używając mocy i kierując ją w stronę potwora, FF są w stanie odesłać go z powrotem do Negative Zone. Po wszystkim kosmiczna moc nie wraca do Galana, lecz zostaje przekazana Reedowi Richardsowi.

To dość szokujące zobaczyć, jak Reed przywdziewa zbroje Galactusa i rośnie, by stać się nowym Pożeraczem Światów. Jego strój jest dość podobny do tego, który nosił jego poprzednik, ale wersja Reeda zachowuje logo drużyny. Pan Fantastyczny (Fantastyczny Pożeracz?) ma białe oczy i wątpliwe jest, czy ma pełną kontrolę nad sobą w swojej nowej roli. Możliwe, że część energii ich ostatniego przeciwnika również została mu przekazana. Na ostatniej stronie, w podglądzie okładki następnego numeru, Fantastyczna Czwórka, Galan i Srebrny Surfer próbują powstrzymać Galactusa Reeda, który prawdopodobnie wysysa energię z Ziemi.

Co ciekawe, Reed nie jest pierwszym członkiem rodziny Richardsów, który został pokazany jako nowy Galactus. Jego potężny syn Franklin miał zostać przyszłym Galactusem w historii Waida (i Javiera Rodrigueza) pod tytułem History of the Marvel Universe. Chociaż te dwie historie nie są osadzone w tej samej ciągłości, wydaje się, że w tym przypadku powiedzenie „taki jak ojciec, taki syn” się sprawdza. Fascynujące będzie zobaczyć, jak Reed radzi sobie z nowymi mocami i czy pozostanie Galactusem. Jednak posiadanie jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie jako giganta, zjadającego świat złoczyńcę, prawdopodobnie nie jest zbyt dobrą wiadomością.

0
Would love your thoughts, please comment.x